Ekrem Süzen "Alçak Saldırıları Lanetliyorum!"

Saadet Partisi Bndırma İlçe Başkanı  Ekrem Süzen Basın Bildirisi yayınladı

Mescid-i Aksa İçin Acil Çağrı!

Müslümanların ilk kıblesi tehdit altında, onurumuz ve izzetimiz çiğneniyor. Mescid-i Aksa’ya yapılan bu alçak saldırıları lanetliyorum.

Bakınız, İsrail, bu bölgede nihai olarak bir hedefe doğru yürümektedir. Peki, nedir bu hedef? Kendilerine Vaad edildiklerine inandıkları Arz-ı Mevud topraklarının ele geçirilmesidir. Bunun için de adım adım ilerlemektedirler.

Bu hedeflerin göbeğinde ise Mescid-i Aksa vardır. Bugün karşı karşıya kaldığımız bu saldırılar ilk değildir. Filistin halkının evlerini gasp edildiğini görüyoruz. Artan gerilimin akabinde Kadir Gecesi İsrail polisi Mescid-i Aksa’ya saldırmıştır.

Bugüne kadar yaşadığımız onlarca tecrübelerle gördük ki; İsrail, laftan, sözden anlamıyor! İsrail, cuma günleri camilerde okunan hutbelerden anlamıyor! İsrail, kınanmaktan, basın toplantılarından, salon toplantılarından, mitinglerden anlamıyor!

Tarih şahittir ve bu günlerde bir daha tescil edilmiştir ki; İsrail, ancak ve ancak güçten anlar! Ve bu gücü harekete geçirmenin zamanı çoktan gelmiştir! Gün, topyekün İslam alemi olarak İsrail’in tepesine balyoz gibi inme günüdür! Gün, İsraille anlayacağı dilde ve en yüksek perdeden konuşma günüdür!

Türkiye olarak nasıl ki Azerbeycan için askeri destek sağladıysak, Filistin için de en az aynı desteği sağlamamız gerekiyor. İktidarı bu konuda adım atmaya davet ediyoruz.

Mescid-i Aksa bizim izzetimizdir, gerekirse kanlarımız ve canlarımız ile müdafaa etmekten bir an olsun çekinmeyiz. Aksa’yı postalları ile ezen İsrail bunu çok iyi bilmelidir!

Saadet Partisi İlçe Başkanı EKREM SÜZEN

11-05-20217BANDIRMA