Elmastaş "Ali Kafadar Bandırmaspor'u Basamak Olarak Kullanmıştır"

Bandırmaspor Kulübü eski Başkanı Erhan Elmastaş  “Her biri geçmişte başarılara imza atmış kaliteli oyuncularla  takım olmamızı 3-5 hafta daha uzatacak olsa da  "Güzel şeyler olacağına inanıyorum” dedi.

Bandırmaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Kurter’in sosyal medya hesabından yapmış olduğu “İlçe içinde başarısız olmamızı bekleyenler var” şeklindeki açıklamalarına  değinen Elmastaş, Kurter’den ilçe içinde başarısız olmamalarını isteyen kişilerin kimler olduğunu açıklaması istedi.

Marmara Olay Gazetesinde yer alan ropörtajında "Bu ülkenin kanayan yarasıdır. Vefa sadece topçuya var. Bunun dışında ne yönetime ne bağışta bulunanlara yok” serjenisinde bulunan Elmastaş sözlerinin devamında Bandırmaspor eski futbolcularından Ali Kafadar'la ilgili  çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Bandırmaspor Kulübünün nasıl yönetildiği konusunda hiçbir bilgim yok. Mevcut başkan geçmişte 10 yıl yönetim kurulu üyeliği yapmış bir arkadaşımızdır. Ancak yönetim kurulu üyeliğiyle başkanlık çok farklı bir şey. Ayaklar baş olunca sorun yok. Gerçek baş yine baştadır. Ama başlar ayak olursa işin en kötüsü de o. Bandırmaspor Kulübünden herkes bir şeyler almak ve çıkar elde etmenin peşinde. En basitinden Ali Kafadar olayı. Beni çok rahatsız ediyor. Evet Ali Kafadar iyi bir topçuydu. Bandırmaspor’a çok büyük faydalar sağladı. Taraftarın gözünde ve gönlünde taht kurdu. Sonuçta görevini yaptı, bedelini aldı. Sonuçta bir lejyoner bir paralı asker. Zamanında görevini layıkıyla yaptı. Artık o bitti. Ona payeler vermek, sadece topçuya ahdi vefa yoktur.
Ali Kafadar’ın Bandırma Belediyesinden halı saha yapmak üzere 10 bin 800 metre kare alanın üst kullanım hakkının 20 yıllığına kendisine verilmesine yönelik talebine de değinen Elmastaş “ Vergı mukellefı olan Her şahıs belediyelerin arazilerini kiralamaya talip olabilir. Bu araziler üzerinde ticari faaliyet gösterebilir. Ancak belediyeler önceliği topluma faydalı projelere vermelidir. Bandırma’da çok sayıda amatör spor kulübü var. Belediye anahtar teslimi olarak bu araziyi Ali Kafadar’a veremez. İhale yapar bu bir süreçtir. Orasıyla ilgili Ali Kafadar’ın bir düşüncesi olmuştur. Kendisi müracaat etmiştir. Encümen bunu ihaleye çıkarttığında Ali Kafadar’dan daha yüksek bedel ödemeyi kabul eden kişi veya spor kulübü çıkarsa üst kullanım hakkını ona verir “dedi.
Ali Kafadar’ın Bandırmaspor’a bu kadar gelip gitmesinin kendisinin şahsi çıkarlarıyla ilgili olduğunu öne süren Elmastaş “Ali Kafadar bu sezon başında Bandırmaspor’da futbolcu izleme komitesine getirildi. Bu görevinin tescil edilmesiyle birlikte TFF’de açılan bir kurs sonrasında bu belgeyi alma hakkına sahip oldu. Kafadar bu belgeyi almak için Bandırmaspor’u basamak olarak kullanmıştır. Herkes bir menfaat ve çıkar peşinde” şeklinde konuştu.
Onur Göçmez’in kendi dönemlerinde Bandırmaspor’a üye yapıldığını anımsatan Elmastaş “Onur Göçmez benim başkanlığım dönemimde Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur’un nüfus kâğıdını bana vererek üye yapmamı istediği bir Bandırmalı hemşerimizdir. Kendisiyle tanışıklığım Eken Prestij Otel’de yapılan lansman toplantısında ayakta 3 dakikalık görüşmeden ibarettir. Kendisiyle bir görüşmem, konuşmam ve herhangi bir şeyim olmamıştır. Bandırmaspor için değil elini tırnağını taşın altına sokana saygı duyarım” ifadesini kullandı.

BANDIRMA GERÇEK/12-09-2019/KAYNAK MARMARAOLAY