Erdek Kültür Sanat Yazım Gurubu. SANATLA GÜLÜMSEYİN

SANATLA GÜLÜMSEYİN

Yaşadığımız coğrafyada sanatçı; benzerini bulmak, kendini ifade edebilmek, kendi düşüncelerinde insanlarla bir araya gelmek için yıllarca kırathaneleri kullandı. Bu oluşan ortam sanatın ve sanatçının sanatla beslenmesini sağladı. Meddahın dan, yazınına bir çok yapı buralarda şekillendi. 
     Birbirlerini eğitip beslerken toplumu da şekillendiren yapılar; kıraathanemizin çay, kahve ve bolca sohbet kokusunda demlendi. 
      Erdek'te sanat severler olarak bir araya nasıl gelebiliriz düşüncesi kafamızda şekillenmeye başladığında tarihi köklerimiz dikkatimizi çekmeye başladı. Su bulandığında kaynağa gidildikçe temizlediği gibi, biz de sanatın yapıldığı yerleri yeniden keşfederken yalnız olmadığımızı gördük. Eş zamanlı düşünen insanlar tarafından açılan OGULARD SANAT KAFE (herkese açık ticari bir isletme olmasına rağmen) farkına vardığımız bu ihtiyacı karşılayacak bir yer olarak görünür oldu. Bize bir mekan, bir çatı, bir yuva oluverdi. Erdek’in şansı olarak gördüğümüz bu yer Erdek'de sanatın doğuşuna yeni bir eşik olacak umudundayız. Sahipleri olan sanat sever bu güler yüzlü çifte ERDEK KÜLTÜR & SANAT TOPLULUĞU adına teşekkürü borç biliriz. 
     Erdek'te sanatla çıktığımız bu yolda bize ulaşmak isteyen sanat sevenlerin, sosyal medyadan ( Erdek Kültür & Sanat Topluluğu Facebook sayfamızdan), mail adresimizden ve Ogulard Sanat Kafeden bizlere ulaşabileceklerini belirtirken, birlikte daha güzel bir yaşam alanı oluşturacağımıza inanıyoruz. 
Yaşam her an! 
Sanatla gülümseyin...
ERDEK KÜLTÜR SANAT YAZIM GRUBU
Erdek Doğuş