Erdek Platinum Villalarını Mak Emlak Satacak

2006 yılından bugüne İstanbul’da birçok önemli projeye imza atan Platinum İnşaat Erdek Zeytinli Mahallesi Murat Tepe mevkiinde imza attığı Erdek Platinum Villaları Satış temsilciliği için geçtiğimiz gün Grand Asya Otelde düzenlediği basın toplantısında Mak Emlak ile ön anlaşma imzaladı.

2016 sonuna kadar bitmesi planlanan, bölgede bir ilk olacak olan site toplam 7146 metrekare üzerine inşa edilecek. Sitede her villanın kendine ait havuzu, Türkbüküsü, otoparkı, akıllı ev sistemi, özel ısıtma ve soğutma sistemi, yerden ısıtması, saunası, hobi odası, fitness centeri, özel peyzaj mimarisi, bahçe barbekü sistemi olması planlanan projede her villa toplamda 367 metre kare olarak inşa edilecek.

Toplantıda söz alan Mak Emlak Kurucusu Ertan Mak, ” Bizler Mak Emlak ailesi olarak, kurumsallaşmanın yanı sıra iş dünyasında kurumsal firmalarla çalışmaya başlamış bulunmaktayız. Bu durumu da sizlerle paylaşmaktan gurur duyarız.”dedi. Bandırma’nın yatırım dünyasında ciddi bir portföye sahip olduğunu belirten Mak,”Bizde burada kurumsallaşma adına ekibimle birlikte ciddi çalışmalar sunmaktayız. Şu an burada bulunmamızın sebebi Platinum İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Altun, Kadir Keskin, Kağan Keskin ile birlikte yürümek sorumluğumuzdur. Kendilerine bizi tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ardından Platinum İnşaat adına söz alan Yönetim Kurulu Üyesi Kağan Keskin, 10 yıldır inşaat sektöründe faaliyette bulunduklarını belirterek, ” Platinum İnşaat, İstanbul Büyükçekmece merkezli bir firmadır. İstanbul’da projesini tamamladığımız özellikle Büyükçekmece bölgesinde 350 civarı daire var. Bunun dışında Büyükçekmece, Tepecik, Mimarsinan, Mimaroba, Çatalca bölgelerinde inşaatlarımız bulundu. Bu faaliyetlerimizin yanında aynı zaman da İstanbul’un Bağdat Caddesinde veya çok önde gelen firmalarının giydirme cephe işlerini halen yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

Konuşmasında neden Erdek’i seçtiklerine değinen Keskin, “Öncelikle ben Erdekliyim ve Erdek sevdalısı bir insanım. Erdek’te bir proje yapmak benim çocukluk hayalimdi.” dedi. “Bu projemize başlamada önce yapmış olduğumuz araştırmalarda bölgede kendi reklamını yapmayan, firma tanınırlığını müşterilerine verdiği hizmet ile öne çıkan, bir nevi reklamını müşterilerinin yaptığı tek bir firma bulduk. İşte o sebeple Mak Emlak ile bu projenin satışında işbirliği yapmak için girişimde bulunduk. ” dedi.

Projelerinde bölgede olmayan bütün özellikleri bu projede topladıkların belirten Keskin, Erdek’e bir değer katmak ve bölgede kalıcı olmak istediklerini belirerek, yakın zamanda örnek villa yapımını tamamlayacaklarını ve ziyarete sunacaklarını söyledi. Konuşmaların ardından iki firma arasındaki satış temsilciliği anlaşması basın mensupları önünden imzalandı.

Yurt dışındaki alıcılardan büyük ilgi gören villalar toplamda 24 adet olarak inşa edilecek. Villaların % 35’i şuan satılmış bulunmakta. Ücretleri ise yerine göre 900 bin ila 1 milyon 300 bin TL arası yerine göre değişiyor.

 

BG HABER MERKEZİ - BUSE EROL