Ersoy Aydoğan'ın "Bir Köyün Hikayesi-Dutlimanı" Kitabı Çıktı

Bandırma  Belediyesi Kültür  Hizmetleri kapsamında  yerel yazarların çalışmalarına destek vermeye devam ediyor.

Bandırma'nın geçmişi ile ilgili kaynaklar konusunda son döneme kadar oldukça ihmal edilen Bandırma,çevre ilçelerin tarihi ,kültür ve sanatsal içerikli kitapların basılıp okuyucularla buluşması Bandırmalı sanatseverlerce beğeniyle takip ediliyor. Son dönemde 20 kitabı Bandırma'lılara kazandıran kültür desteğine bir yenisi daha eklendi.  Yazar Ersoy Aydoğan’ın emek içeren çalışması ‘Bir Köyün Hikayesi-Dutlimano’ adlı kitabı Bandırma Belediyesi kültür hizmetleri çerçevesinde basılarak okurların ilgisine sunuldu..  Yazar Ersoy Aydoğan desteğinden dolayı  Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı ziyaret ederek teşekkür etti.

 Ersoy Aydoğan'ın halen mahalle olan Dutlimanı Köyü’nün tarihini anlattığı ‘Bir Köyün Hikayesi-Dutliman’ adlı kitabı  208 sayfadan oluşuyor. Kitapta, Osmanlı döneminde bir rum köyü olan Dutliman’a mübadele sonrası gelen Türklerin sancılı yolculukları, yeni yerlerine uyum süreci, kültürel değerleri ve Dutliman’ın günümüze ulaşan öyküsü yer alıyor.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza kitabın tanıtımında yaptığı konuşmada kentin kültür yaşamına katkı sağlayacak her türlü çalışmaya bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini belirterek: “Bugün artık kentimizin bir mahallesi olan Dutliman’la ilgili bu güzel çalışması için Ersoy Aydoğan’ı kutluyor, kitabının hayırlı olması dileğiyle bundan sonraki yaşamında da başarılar diliyorum. Belediye olarak bu tür kültürel çalışmalara her zaman destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi. Kitap Bandırma Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden temin ediliyor.

BANDIRMA GERÇEK - Edit: MEHMET LEVENTOĞLU.