Evi Kumarhaneye Çevirdiler

Kumardan vazgeçmediler! Evi kumarhaneye çevirdiler!...
Polis, Koronavirüs tedbirlerini hiçe sayarak evi kumarhaneye çeviren 12 kişiye para cezası kesti.
Koronavirüs önlemlerini hiçe sayan kişiler gözaltına alındı. Kumarı oynayan ve oynatan kişilere para cezası kesildi.
Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde polis, kumarhaneye çevrilen evde Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirleri ihlal eden ve bir araya gelerek kumar oynayan kişilere operasyon düzenledi. 
Bigadiç İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirleri ihlal ederek Bigadiç ilçesinde bir evde kumar oynandığını tespit etti. Bir süre fiziki takip yapan ekipler, evin kumarhaneye çevrildiğini belirledi. Bunun üzerine belirlenen adrese mahkeme kararına istinaden operasyon düzenleyen ekipler, kumar oynatan ve oynayan 12 şüpheliyi gözaltına aldı. 
Evde yapılan kontrolde, oyun masası üzerinde çok sayıda deste iskambil kâğıdı ve kumar alacakların listesinin bulunduğu yazboz kâğıdı ele geçirildi. Kumar oynadığı tespit edilen 12 kişiye,  5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nda yer alan kumar oynamak suçu ile 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. Maddesi yazılı yasaklara aykırı hareket etmekten toplam 38 bin 160 TL idari para cezası uygulanırken kumar oynanmasına yer ve imkân sağlamak suçlarından da adli işlem başlatıldı.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Balıkesir Valiliği

16.04.2020-BANDIRMA GERÇEK