'Fenerbahçe'nin resti yanlış'

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, failler bulunana kadar Fenerbahçe'nin maçlara çıkmama kararı ile ilgili olarak "Böyle rest çekmek yanlış. Faili bilinmeyen birçok cinayet var. Faillerin bulunulması için uğraşılıyor" dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Divan Başkanlığı seçiminde yaptığı açıklamada yönetici Dursun Özbek'in adaylığını açıklamasını memnuniyetle karşıladı ve açık destek vererek şöyle konuştu: "Dursun Bey'in öyle bir niyeti vardı. Çok iyi yaptı. Bizim yönetimimizden böyle birinin ortaya çıkması gurur verici. Bu gayet etik birşey. Aksini iddia etmek etik değildir. Benim tanıdığım bir arkadaşım aday olursa onu da desteklemem benim görevimdir. Ben listeyle ilgili bir bilgim yok. Çünkü bu Özbek'in kabinesi olacak."

Duygun Yarsuvat, Fenerbahçe'ye yapılan saldırı ve liglerin bir hafta ertelenmesi ile ilgili soruya ise şu yanıtı verdi: "Bu önlem için değil kamuoyunun dikkatini çekmek için yapılan bir harekettir. Çok da yerindedir. Terörist eylemlere yol verilmeyecek. Fenerbahçe maçlara çıkmamak kararı aldıysa talihsiz bir karar. Böyle rest çekmek yanlış. Faili bilinmeyen birçok cinayet var. Faillerin bulunulması için uğraşılıyor. İki tane suçluluğu kesin belli olmayan insani yargılarsanız adalet olmaz. Gerçek faillerin bulunması gerek. Ben Fenerbahçe'ye geçmiş olsun dedim ama bir cevap gelmedi."  

ALİ DÜRÜST "ADAY DEĞİLİM SADECE ŞAMPİYONLUĞU DÜŞÜNÜYORUM"

Sportif AŞ Yöneticisi Ali Dürüst de Galatasaray Divan Başkanlığı seçiminde gazetecilerin sorularına kısa ve öz yanıtlar vererek; kesinlikle aday olmayacağını belirtip şu açıklamayı yaptı: "Bu sene seçim senesi bizler gelip oyumuzu kullanacağız sadece. Benim şimdiki düşüncem futbol takımının şampiyonluğu ve bunu gerçekleştirmek. Dursun Özbek'in adaylığı hayırlı olsun. Seçim için bütün adaylara başarılar diliyorum. Ben başkan adayı olmayı düşünmüyorum"

TURGAY KIRAN: "BEN LİSENİN BAŞKANLIĞINA DEĞİL GALATASARAY BAŞKANLIĞINA ADAYIM"

Galatasaray'ın Divan Başkanlığı seçimi Mayıs ayında yapılacak genel kurulun gölgesinde kaldı. Dursun Özbek'in başkan adaylığını açıklamasının ardından daha önce aday olduğunu açıklayan Turgay Kıran'da iddialı bir konuşma yaptı. Turgay Kıran şu an için ortaya çıkan üç adayın da Galatasaray Liseli olduğuna vurgu yaptı ve seçimle ilgili görüşlerini şöyle açıkladı.

"Önemli bir seçim var. Güzel bir tarafı da bizim dönem aday ve birbirine rakip oluyor. Ben ve arkadaşlarım aylardır çalışıyoruz. Bizim kadromuz ve projelerimiz hazır. Bu arada arkadaşlarımız pasta ile uğraşıyor. Pastanın üstüne çilek ve çilekli pasta olması için çalışıyoruz. Adayların çoğu lise mezunu ama ben Galatasaraylıyım. Galatasaray'a başkan adayıyım, lisenin değil. Ben bütün Galatasaraylılar'ın başkanı olmak istiyorum. Biz Galatasaraylıyız ve bazı ayrımları kabul etmiyorum. Benim için üye olan herkes Galatasaraylıdır. "

Turgay Kıran Dursun Özbek'in adaylığı ile ilgili ise şu yorumu yaptı, "Ben Dursun Özbek'in Galatasaray'da tanınırlığını bilmiyorum. Belki bazı kemik oyları alabilir. 8 bin küsur hazirun var. Kimin seçimi kazanacağı belli değil. Herkes her türlü oyu olabilir. Sayın İnan Kıraç bana kızsa da şunu söylemek istiyorum. Artık seçimlere etki etmemeli. Biz birleştirici olmayı hedefliyoruz. Adnan Öztürk kardeşim de şahin kanat olarak yer alıyor. Bizim herkese kapımız açık. Dursun kardeşime de söylerim, biat etmekten uzak olacak ise birlikte hareket edebiliriz. Fikri hür vicdanı hür Galatasaraylı olacak bir yapıyı oluşturmalıyız.