Feuerbach Bandırma'dan Geçti!

Yönetmenliğini Derya Efe Uluca'nın yaptığı, başrolde Kağan Uluca'nın oynadığı, seyircinin yoğun ilgi ve beğenisini kazanan Tiyatro4'ün 'Ben, Feuerbach' oyunu, Bandırma'da sergilendi. 
Bizim Çocuklarımız Sanat Kültür ve Doğa Derneğinin misafiri olan oyun Bandırma'da sanat severlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. 
Uluca'nın canlandırdığı Feuerbach karakteri, oyunda deha ile delilik arasındaki ince çizgide geziyor ve seyircinin de kendi çizgisini çizebilmesine imkan tanıyor. Zifiri karanlıkta başlayan ve bir süre böyle devam eden oyunda ışığı arayan deneyimli aktör Feuerbach, sahnelerden 7 yıl uzak kaldıktan sonra sahneye kavuşma arzusuyla bir yönetmen ile görüşmek üzere tiyatroya geliyor. Ancak onu değerlendirecek yönetmenin henüz gelmediğini öğreniyor ve ona eşlik eden asistan ile yönetmeni beklemeye başlıyor. Salonu dolduran seyirciler ise, Feuerbach'ın sahnede kalma çabası ile trajikomik bir hal alan bu bekleme sürecinde soluksuz bir performansa tanık oluyor.
Oyunun sonunda Bizim Çocuklarımız Sanat Kültür ve Doğa Derneği adına Alev Şengönül oyunculara barışın ve sanatın simgesi olarak zeytin dalı vererek Bandırma'da sanatsal etkinliklere devam edeceklerini, tekrar başka oyunlarıyla Tiyatro4'ü ağarlamak istediklerini belirtti. 
Seyirciler büyük bir memnuniyetle salondan ayrılırken, derneğin önümüzdeki projelerini heyecanla beklediklerini belirttiler. 
Bizim Çocuklarımız Sanat Kültür ve Doğa Derneği'ne Bandırma'da yaptığı sanatsal çalışmalar için teşekkür ediyoruz. 
Haber: Sena Çavdar