Filler Tepişirken Ezilen Çimenler

Normal sürecindeki yani önümüzdeki 2019 yılında yapılması beklenen yerel ,Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde öncelikle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için uzun süredir adı geçen Balıkesir milletvekili Ahmet Akın'ın  CHP için büyük ölçüde avantajlı olduğu ve tek başına seçimleri kazanacağı yolunda özellikle de AK Parti çevrelerinde de karamsarlık yarattığı konuşulmaktadır.
Ancak CHP de Belediye Başkanlarının antidemokratik delege sistemi ile ve birkaçyüz üyeye hakimiyetleriyle BLOK liste kotarımlarıyla örgüte egemen olmaları 
hem Belediye Başkanlıklarını hem de Milletvekilliklerini bölüşmede bayağı etkili olmakta.
Yukarıda belirttiğimiz gibi bu partiye OY veren seçmen bazında hiç te hoş karşilanmamaktadır.Bu öyle biline..
Siz her ne kadar birkaçyüz delege ile koltuk sahibi oluyoruz deseniz bile yani.''ben ne olacağım'' diye düşünün durun,seçmen herşeyin farkındadır kardeşim.
Sizin tepişmenizden artık '' ÇİM '' gibi ezilmeyeceğiz diyor seçmen . 

CHP ye gönül ve OY veren seçmen kimin bu partiye yıllarını verdiğini,emek harcadığını,CHP yi iktidar yapmak için geceli-gündüzlü çalıştığını net olarak biliyor ve gözlüyor.

Şimdi önümüzdeki Pazar günü Balıkesir İL Başkanlığı seçimi var.iki aday yarışacak. Halen Başarılı İL Başkanlığı yapmakta olan Sn Ender BİÇKİ ve Sn Serkan Sarı.Her iki adaya da başarılar.

Ancak Balıkesir'de söylentilere göre İL Başkanlığı seçimi adeta Milletvekilleri Mehmet Tüm ile Ahmet Akın arasında bir yarışmaya dönüşmüş durumda.
Şöyle ki ;Belediye Başkanı seçilen Örgüte de hakimdir CHP de,aslında tüzüğe göre tam tersidir. Ama böyle egemen olunmuş ne yazık ki.Salt amacı Milletvekili olmak olan Mehmet Tüm AKePe lilerin bile korkulu rüyası Ahmet Akın'a karşı alternatif aday aramakta mıdır?..Eğer Büyükşehir Başkanı Ahmet Akın olursa belki de Milletvekilliği şansı azalır mı? Eğer böyle davranılırsa yani etkisiz bir aday ile yerel seçimlere girilirse tıpkı 2014 teki Sami Sözat ile olduğu gibi yazık olmaz mı bu partiye oy veren seçmenlere,hayalleri yıkılmaz mı?

Şimdi deniliyor ki Mehmet Tüm ve ekibi,Dursun Mirza ile birlikte  Bandırma ve Edremit'te güçlüdür.Olabilir.
İki yıl önce olduğu gibi pazar günü de Sn Serkan Sarıyı destekleyeceksiniz.Ama şunu unuttunuz mu bilemem.İki yıl önce Bandırma'ya tarihinde ilk kez Kurultay delegeliği şansını kaybettirdiniz ve Sn Ender Biçki İL Başkanlığı seçimlerini aldı bu da biline.Yine ''özel odalarda seçtiğiniz özel delegeler'' ile Serkan Sarı'ya delegeleri yönlendirdiğiniz söylemleri var .
Bakınız '' Tarih tekrardan ibarettir '' derler. Ama kime tekrarlanır?..DERS ALMAYANLARA.

Sonuç. Seçmen çok çalışkan ,gecesini gündüzüne katan,yılmadan savaşan.gençlik kollarından gelen ve Partiye 30 yıl emek harcayan,KÖY ENSTİTÜLÜ Babanın öglu sn ENDER BİÇKİ'yi İL'in başında görmek ister..
Sn Ahmet AKIN' ı da BÜYÜKŞEHİR'in başında..

* HİÇ KİMSE DURDURAMAZ,HALKIN COŞKUN AKAN SELİNİ**

ALİ GÜN -BANDIRMA -06-10-2017