Gelecek Partisi G.B.Danışmanı Dinçer Türkmen " 18 Gün Kapanma .."

Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı Dinçer Türkmen:
“2 GÜN ÖNCEDEN DUYURULAN 18 GÜN TAM KAPANMA İNSANLARIN İFTARLARINI BOĞAZLARINDA KOYDU” “TAM KAPANMA DOĞRU BİR KARAR AMA İKİ GÜN ÖNCE HABER VERİLMESİ YANLIŞ”
Gelecek Partisi Genel Başkan Danışmanı Dinçer Türkmen, Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan’ın koronavirüs ile ilgili tedbirleri ‘18 gün tam kapanma’ konusunda eleştirilerini “AKP iktidarı iki gün kala 18 günlük tam kapanmayı sorumsuzca açıklayarak bu mübarek günde insanların iftarlarını boğazlarında koydu” dedi.
“Tam kapanma doğru ancak iki gün önce açıklanması yanlıştır. Zaten iş güç yok bu insanların ve mevcut işyerlerinin durumu ne olacak. Size göre hava hoş ya halk!” diyen Türkmen, “Salgında halkının sağlığını düşünemeyen, koruyamayan bir AKP iktidarı ile karşı karşıyayız. Şimdi de kalkmış ‘18 Günlük Tam Kapanma’ açıklıyor. Kötü olan kapanma gününe iki gün kala haber vermesidir. İki gün kalıncaya kadar aklınız neredeydi.” diye konuştu.
Dinçer Türkmen konuşmasını şöyle sürdürdü:
“En geri ülkelerde bile böyle bir uygulama olamaz. 18 gün tam kapanma yapacağınızı iki gün kala halka haber vereceksiniz. Bu kadar düşüncesizliğe pes vallahi. Bu halkı ne zaman düşüneceksiniz. Tabi sizin tuzunuz kuru.”

29-04-2021