Genç Kıza Tecavüzcüye Hakim İndirim Uygulamadı. 30 yıl

Tutuklu sanık zorla aldığı 60 TL İçin ekstradan 12 yıl daha fazla ceza yedi. Geçtiğimiz Yıl Haziran Ayında  evine gitmekte olan  üniversite öğrencisine tecavüz ettikten sonra çantasında bulunan 60 TL.yi de zorla alan tutuklu sanığa hakim  30 yıl indirimsiz ceza verdi.

İstanbul Ayazağa Kampüs civarında aslen Kırgızlı olan ve eve gitmekte olan üniversite öğrencisine zor kullanarak önce tecavüz sonra gasp eden  27 yaşındaki garson Fatih Yılmaz, “cinsel saldırı” ve “yağma” suçlarından toplam 30 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti takdir indirimi uygulamadı.
İstanbul 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde  duruşma savcısı, olaya ilişkin kamera görüntüleri, soruşturma aşamasında sıcağı sıcağına alınan beyanında sanığın suçunu itiraf etmesi, mağdurenin ısrarlı ve gerçekçi beyanı, sanığı teşhis etmesi, Adli Tıp raporunun ile dosya kapsamında Fatih Yılmaz’ın suçu işlediğinin anlaşıldığını belirterek cezalandırılmasını talep etti.

Suçunu inkar etme çabasına giren  Fatih Yılmaz, “Bu suçları işlemedim. Beraatıma ve tahliyeme karar verilsin” dedi.

Fatih Yılmaz’ı, 'cinsel saldırı' suçundan 18 yıl, 'yağma' suçundan 12 yıl olmak üzere toplam 30 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, geçmişi, sabıka kaydına yansıyan suça meyilli kişiliği, pişmanlık göstermemesi, duruşmada gözlemlenen tutum ve davranışlarını dikkate alarak bir daha suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşmadığı gerekçesiyle takdir indirimi uygulamadı. 

Kırgız asıllı 22 yaşındaki E. A., 26 Ağustos'ta kaldığı yurttan arkadaşının evine gitmek üzere yola çıktı. Mecidiyeköy'den metroya binen genç kız, İTÜ Ayazağa durağında indi. Genç kızı takip eden Fatih Yılmaz önünü kesti. "Sessiz ol, öldürürüm seni" diyerek boğazını sıktığı genç kızı yere iten Yılmaz, şiddet ve tehditle  üniversite öğrencisine tecavüz etti. Genç kızın çantasını karıştıran ve parasını alan Yılmaz hakkında İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'nitelikli cinsel saldırı', 'gece vakti yağma' suçlarından dava açıldı.

Nöbetçi hakimlikte verdiği ifadesinde, olayı anlatan Yılmaz, Kırgız öğrenciye tecavüz ettiğini kabul etmişti.

Yılmaz, ifadesinde tecavüzün ardından genç kızın çantasındaki 60 TL’yi de aldığını söylemişti.