Gerçekleşmemiş Potansiyeller Şehri Bandırma

Gerçekleşmemiş potansiyeller şehri Bandırma.

Bana da tuhaf bir başlık gibi geldi .Mesela "Gerçekleştirilmemiş Hayaller Kenti Bandırma'"da  olabilirdi ama o da uymadı. Çünkü gerçeklşeşmesi gereken şeyler HAYAL ! değil. Hayal olsaydı her seçim öncesi bröşürlerde bunu bunu yapacağız diye söz verilemzdi.

Ama görüyoruz ve çok üzülüyoruz ki.

Söz verielenler asla yerine getirilmiyor.

Ve bizler . Özellikle ekmeğini çalışarak taşaron hizmetlerde kazanmak zorunda olup bu kentte çok sevdiğimiz Bandırma'da yaşamak zorunda olan bizler.

Aldatılmanın hüznüyle bir seçim daha bekliyoruz.

Yine yeni bir kandırılmak için.Yapılmayanları yazsam sayfalar yetmez. O kadar çok aslında basit işler vara ama ben kendimi ilgilendireleri yazacağım yine yeniden.

**

 

Bandırma'da yaşayan bir emekçi olarak Bandırma'nın kabuğunu kıramamış olması duyarlı her kent sakini gibi beni de üzüyor bakın çoklarını da..

Kentimizin hala bir ruhu yok. Şu sahil bandına bakın resmen keşmekeş. Önüne gelen görüntü kirliliğine katkı yapıyor düzenliliğe değil. Oysa derli toplu,  mimarisi düzgün ahşap ve eski görüntülerle uyumlu bir sahil bandı çok zor değildi. Çirkin brandalara hiç gerek yoktu.

Bandırma tarihi dokularını bir bir kaybediyor, Yeşil alanlar can çekişiyor kent sakinlerinin yararlanabileceği nitelikte yeşil alanlar yeterli değil. Trafik dersen keşmekeş devam ediyor. Her taraf park etmiş arabalar dap daracık yollar dışında çözümler var. Büyükşehir!mi ilgilenecek Bandırma Belediyesi mi iki areada bir derede olan bu güzelim kente oluyor .En iyisi kent Belediyesini kapatalım hepsi Büyükşehrin olsun.

*

Kavşaklara acilen Dal-Çık lar yapılması lazım trafik çilesine söze değil özde acil çözümler bulunmalı. 

Bandırma'nın kentsel yaşam  zenginliğini artırması gerekiyor.Daha vasıflı Yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve yeşil alanlar. Merak ediyorum bu işlerle iligili çalışan memur yetkili var mı. Vrsa ne iş yaparlar bu arkadaşlar ?

Bir nefes almak için onca yol gittiğim Dalyan'da çay bahçesinde  denize karşı çay içip sohbet ederken "Bari Livatya'nın  yeşil alanlarını  kaybetmeseler" dedi arkadaşım. Livatya'da yeşil mi var " dedim." Hakkaten yok değil mi bende eskilere gittim"  dedi. Eskiden girilen bir plaj vardı kadın,çoluk çocuk gençler denize giriliyordu şimdi lağım kokusu deedi arkadaşım bende evet ama bu sadece orayı temzilemekle olmaz Tüm Bandırma kentinin lağımı oraya akarken Livatya temiz olamaz. Köklü çözüm belli.!

BANDIRMA KÖRFEZ ARITMA PROJESİ!

Evet ama desarj değil arıtma!,

Bunlar Halk Günleri Toplantılarında dilekçeyle çözülecek işler değil.

Şu da bir gerçek ki o da iş görmüyor. Çünkü kimse gerçek içindekini dökemiyor o rda. Teşekkür seansları değil şikjayetler dile getirmeli muhtarlarımız. Bandırma Belediyesi olarak düzenlenen Halk Günleri toplantılarına kaç kişi katılıyor şikayetlerini dile getiriyor çözüm toplantısına dönüşüyor? Bilemiyorum.

15 temmuzda ülkemize ve halkın oyuyla seçilmiş hükümete yapılan bu hain darbe teşebbüsün bertaraf edilmesiyle oluşan birlik ve  beraberliğin devam etmesi birliktelikten gelen gücün ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz bu durumda artık ülkemiz ve yaşadığımız kentimiz için birlik ve beraberlikte hareket etmeliyiz daha iyi yarınlar için diyorum siyasilere...

Berkan Kozan-Bandırma