GÖÇLERİN GÖLÜ İZLEYİCİLERLE BULUŞTU

 

Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl 27. düzenlenen Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivalinin 3. Gününde Bandırma Belediyesi’nin ana sponsoru olduğu, Manyas kuşgölü çevresinde gölde kesişen göç hikâyelerini konu alan “Göçlerin Gölü” adlı belgeselin söyleşisi Santral Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Kentimizin bir zenginliğini ortaya çıkaran Göçlerin Gölü belgeselinin gösterimi sonunda gerçekleşen söyleşide Proje Danışmanı Tunç Başaran, Yönetmen Gökhan Kasapoğlu ve Metin Yazarı Kaan Bingül yer aldı. Belgesel senaryosunun ortaya çıkmasından hazırlık ve çekim aşamasına kadar karşılaştıkları zorlukları ve bu zorlukları nasıl aştıklarını izleyicilere aktardılar.

  Karşılıklı sohbet havasında gerçekleşen söyleşide Yönetmen Gökhan Kasapoğlu izleyicilerin sorularını tek tek yanıtladı. Katılımın bir hayli yoğun olduğu söyleşide, bölgemiz insanının tarih boyunca yaşadığı göçler nedeniyle oradan oraya savrulan hayatlarına şahit olan izleyiciler duygu dolu anlar yaşadı.

Nüvit Ertem ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem GÜL tarafından gecenin anısına Proje Danışmanı Tunç Başaran, Yönetmen Gökhan Kasapoğlu ve Metin Yazarı Kaan Bingül’e plaket takdim edildi.