Gömeç'te Marka Taklitçilerinin Mallarına El Kondu

Turizm sezonuyla birlikte özellikle tatil yörelerinde yoğunlaşan marka taklidi parfüm ve giyim eşyası satanlara karşı Balıkesir Emniyet Birimlerince sıkı takip ediliyor.

04.07.2019 günü Gömeç ilçemizde marka taklidi giyim eşyası ve değişik marka, menşei belli olmayan parfüm satışı yapmaya çalışan C.K ve R.H isimli iki şahısın ekiplerimizce yakalaması yapılarak çeşitli markaların taklidi olan 29 adet eşofman takımı ve 79 adet parfüme el konulmuş ve 5607 SKM Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında adli tahkikata başlanılmıştır.

 05.07.2019 günü Gömeç ilçesi girişinde yapılan yol uygulamasında durumundan şüphelenilerek durdurulan T.G isimli şahsın kullandığı 10…plakalı araçta yapılan aramada bir adet 7,65 çapında ruhsatsız tabanca ve şarjörüne basılı vaziyette bulunan 7 (yedi) adet dolu fişekle toplam değeri 1.252.000 TL olan senetler ile bir miktar paraya Cumhuriyet Savcısı talimatı gereği el konularak gerekli adli tahkikata başlanılmıştır.

 06.07.2019 günü Gömeç ilçesinde meydana gelen Oto Hırsızlığı ve İşyerinden Hırsızlık olayı sonrası Gömeç İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince oluşturulan özel ekibin yapmış olduğu çalışma sonrasında, şüpheli şahsın Gömeç ilçesinde ve hırsızlık malzemesini sattığı İzmir ili Bergama ilçesinde Bergama İlçe Emniyet personeliyle yapılan ortak çalışma sonrasında olayın şüphelisinin Y.S.B. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, şüpheli şahsın idaremizde yakalaması yapılmış, çalınan 34… plakalı oto terk vaziyette bulunarak müştekiye teslimi sağlanmış, olup; şüpheli Y.S.B. isimli şahıs Sulh Ceza Hâkimliğince Oto Hırsızlığı ve İşyerinden Hırsızlık suçundan tutuklanarak cezaevine teslimi sağlanmıştır.

Haber . 10-07-2019 Balıkesir Valiliği