Gönen Belediye Meclis Üyeleri Listelerinde Sıkıntı İddiası

Gönen Postası Gazetesinin Haberine göre  AK Parti ve CHP Listelerinde itiraz olduğu taktirde , İlçe Seçim Kurulunun incelemesiyle  meclis  listelerinde sıkıntı olacağı kaydedildi. 

İstifaların işlem görüp, 1 Aralık’tan sonra 15 gün içerisinde yerlerine yedek üye gelmemesi ise adaylıkların düşürülme ihtimalini arttırıyor.

 AK Parti Belediye Meclis listesinde, YSK’nın belirlediği 1 Aralık tarihine kadar parti yönetimlerindeki görevlerinden istifa etmeyen  Odabaşı’nın iş ortağı Mustafa Ergün,  parti yönetimi gibi Madeni İşler Odası denetim Kurulu üyeliği görevini sürdüren  Kemal Kalyoncu, Recep Çantal, Adem Kavuzoğlu ve Harun Gündoğdu’nun; vitrini ve vasatlığıyla AK Partiyi aratmayan CHP listesinde ise Arzu Bıyıklı ile Hayri Erkal’ın meclis üye adaylıkları itiraz olması halinde düşme tehlikesiyle karşı karşıya.

Yüksek Seçim Kurulunun, 31 Mart yerel seçimlerinde aday olacak siyasi partilerin il ve ilçe yöneticilerine 1 Aralık tarihine kadar getirdiği görevlerinden istifa etme zorunluluğuna rağmen; görevlerinden istifa etmeyen parti yöneticileri belediye meclis listelerinde boy gösterdi. AK Partinin kamuoyundan köşe bucak sakladığı belediye meclis listesinde 5 , CHP’nin ise 2 meclis üye adayının, YSK’ya itiraz yapılması halinde meclis üye adaylıkları düşme tehlikesinde.

Liyakattan ziyade yandaşlığın ön plana çıktığı iddia edilen Erdinç Odabaşı’nın listesinde 4 Ocak tarihine kadar vekaleten ilçe başkanlığı görevini yürüten Odabaşı’nın iş ortağı Mustafa Ergün, yönetim kurulu üyeleri Kemal Kalyoncu, Adem Kavuzoğlu, Recep Çantal ile Harun Gündoğdu’nun; CHP’de ise Şubat ayına kadar yönetim kurulu üyeliklerini sürdüren Arzu Bıyıklı ile Hayri Erkal risk altında. 

1 Aralık’tan önce Parti yönetimindeki görevlerinden istifaları işleme alınıp İl Teşkilatlarına ve Genel Merkeze bildirilip, yerlerine 15 gün içerisinde yedek yönetim kurulu üyesi gelme zorunluluğu olan 5 AK Partili 2 CHP’li yöneticiden; AK Partililer 4 Ocak’ta görevden alınana kadar parti yönetimden kalırken, CHP’li Meclis üye adayı da Şubat ayına kadar parti yönetimindeki görevlerini asil olarak kendileri sürdü.

GÖNEN POSTASI HABERİ