Gönen İçinde Tabakhanelerde Son Günler . Kapatılıyor

Gönenli Dericiler Deri OSB ye Taşınacak. ..Arıtmanın faaliyeti durdurulacak, elektrik kapatılıp, tabakhanenin kapısına kilit vurulacak

Deri Karma ve İhtisas OSB’de 6’cı deri fabrikasının inşaatı başlarken; Gönen Deri İşadamları ve Sanayicileri Derneği Başkanı ve Deri OSN 2. Başkanı Mehmet Ali Acartabak, deri sektöründe faaliyetini sürdürmeyi düşünen derici esnafının fabrikalarını 2018 yılı sonuna kadar Gönen deri OSB’ye taşımak zorunda olduğunun altını çizdi Acartabak, taşınmayı geciktirmeyi düşünen tabak esnafını  “Hem tabakhanede hem de Deri OSB’de faaliyet olursa, tabakhaneden kolay kolay taşınamayız. 2018 yılı sonunda arıtmanın faaliyetini durdurup, elektriği kestireceğiz ve tabakhanenin kapısına kilidi vuracağız” sözleriyle uyardı.

Gönen Postası Haber sitesinin haberine göre Gönen tabakhanesinde faaliyet gösteren 6 fabrika, Gönen Deri Karma ve İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde inşaatını başlatıp, yatırımlarını Deri OSB’ye taşıma hazırlığına girerken;   Deri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Acartabak, “İşadamlarımız, fabrikalarını devlet desteği olmadan kendi olanaklarıyla yaptırıyor” dedi.

Gönen tabakhanesinden 20 fabrikanın Deri Karma ve İhtisas OSB’ye taşınmasının öngörüldüğünü de aktaran Acartabak, taşınmayı geciktirmek isteyen tabakhane esnafını “İki taraflı, hem Deri OSB’de hem de tabakhanede çalışma olmaz. Eğer, tabakhane için tedbir almaz isek, taşınmayız. Biz, 2018 yılı sonuna kadar Gönen tabakhanesini ait olduğu yere Deri OSB’ye taşımayacağız, hedefimiz ve çalışmamız bu yönde. Bu amaçla da hiçbir müsemma göstermeden 2018 yılı sonunda tabakhanedeki arıtmanın faaliyetini durdurup, elektriği kapattıracağız ve tabakhanenin kapısına kilidi vuracağız” diye uyardı. Deri Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Acartabak, “Yıllardır ötelenen taşınma işlemini tamamlayacağız” dedi.

BG HABER MERKEZİ - GÖNEN POSTASI