Gönen'de Hayvan Katliamına Büyük Tepki

Gönen'de belediye tarafından aşılanıp kontrollü salınan köpekleri vahşice zehirleyip öldüren canilere suç duyurusu yapıldı. Olayı gerçekleştirenlerin bir an önce yakalanıp ceza verilmesini isteyen Gönenli hayvanseverler yapılan vahşetin insanlık dışı olduğunu bunları yapanların her türlü kötülük yapabilecek psikopat yapıda olduklarını ifade  ederek  yakalanıp ceza ve tedavi edilmeleri gerektiğini talep etti.

Gönen Postasından edinilen bilgilere göre  Karşıyaka Mahallesinde, sokak hayvanlarını önce zehirlediler, sonra çöpe attılar. TOKİ 3. etapta  16 köpek ve 9 kedi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından katledildi. Korkunç katliam Gönenli hayvanseverleri ayaklandırdı. Karşıyaka sakinleri yaptıkları açıklama da "Mahallemiz Tokide insanlık dışı bir şekilde köpek ve kedileri zehirleyen karaktersizi bulmak hepimizin boynunun borcu... Bunu yapanı gören duyan sorumluluğunu yerine getirsin !!!" diyerek destek istedi.
Gönen Belediyesi tarafından aşıları yaptırılan ve kısırlaştırılan sokak hayvanları zehirli yiyecek verilmek suretiyle katledildi. Karşıyaka Mahallesi TOKİ 3. etapta hayvanseverler tarafından beslenen sokak hayvanları önceki akşam, kimliği belirsiz kişi yada kişilerce zehirli yiyecek verilerek öldürüldü.. 16 köpek ve 9 kedinin katledildiği olayla ilgili suç duyurusunda bulunan hayvanseverler,  katledenlerin cezalandırılmasını ve hayvanların korunması ile ilgili yasanın Türk Ceza Kanunu’na girmesini istedi.

BANDIRMA GERÇEK - HAYRETTİN İLDAM