HALKIMIZI KİM UYARACAK?

HALKIMIZI KİM UYARACAK?
Pancar'ı biliyormusunuz?

Pancar sadece pancar değildir. İnsan doğasına gerekli olan en uygun şekeri ihtiva eden Pancar Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda başlatılan büyük tarım ve sanayi hamlesinin en önemli unsurlarından biriydi. Uzun yıllar Şeker fabrikaları bulundukları bölgenin ekonomik can suyu oldu. Ama sessiz sedasız pancar tarımı yasaklandı. Şeker fabrikaları kapatıldı ya da satıldı. Kim kaybetti Türk çiftçisi ,İşçisi, köylüsü ve daha başka da var. 

Pancar'ın en büyük oksijen kaynağı olduğunu biliyormusunuz?1 dekar pancar 10 dekar ormanın verdiği oksijeni verir. Tarım, hayvancılık, yem, ilaç, et, süt, nakliye, akaryakıt sektörü, bakım onarım nakliyat işleri ve diğer hizmet sektörleriyle birlikte mucize bir üründür.
 Peki pancar'da suni yaratılan kaostan  kimler karlı çıktı ?. Küresel tekel şirketler.

Küresel tekellerin dayatması ile 2001'de yürürlüğe giren şeker yasası ile  bugün ne yazık ki şeker ve şeker pancarı piyasasında yasalar işlemiyor. tam bir başı boşluk ve hukuk tanımazlık egemen.
 

*

Halkımızı kimn uyaracak? 

Siyasetçiler mi,ilgili Bilim adamları mı?
*

Her ikisi de..Peki görevini yaptılar mı??
***

ASLA....arasında.''GLİKOZ ŞURUP '' denilen .Genetiği değiştirilmiş Organizma (GDO ) olan Amerikan GDO lu MISIRından elde edilen MISIR ŞURUBU.KANSEROJENDİR..(yanılmıyorsam ABD Başkan yardımcısı yıllar önce bu ''zehiri ''elde etmek için İZNİK çevresinde kurulacak fabrika için Türkiyeye gelmişti.Bu zehir şimdi tüm tatlılardan tutun baklava, bisküvi .çukulata vb..gibi tüm tatlılarda kullanılır.
*

Oysa biz ve önceki sağlıklı nesiller ŞEKER PANCARından elde edilen insan kanında olması gereken şekeri (GLİKOZ) kullanmak durumundadır.Enerji elde etmek için hücrelerimiz kandaki bu GLİKOZu alırlar.
*

Şimdi bir bakınız..Bandırmadan taaaa..SOMAya kadar ekilen şeker PANCARI var mı?..Şeker fabrikaların neden kapatıldı?
*

Ayrıca kullandığımız bir başka şeker de ŞEKER KAMIŞI şekeridir.Bu da yapısındaki FRUKTOZ nedeni ile sinir hücrelerinin MİYELİN KILIF denilen koruyucu kılıfını (hani elektrik kablolarının çevresindeki enerji kaybını önleyen naylon kılıf gibi)..sertleştirerek FELÇ lere neden olmaktadır.
*

Bize PANCAR için KOTA koyduranlar .böylece depolarında küflenmiş Şekerkamışı şekerini kakaladılar.halkın sağlığı ile oynadılar..
BİLGİLERİNİZE...Sevgi ve saygılarımla,

A.Gun/Biyolog