Hamza Yerlikaya Balıkesir'de Genç Sporcularla Buluştu

Asrın Güreşçisi olarak nitelendirilen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı  Hamza Yerlikaya Balıkesir'de incelemelrde bulundu. Yerlikaya, Balıkesir Lisesi Spor salonunda gençlerle buluşarak Bilim Şenlikleri Destekleme Programının açılış törenine katıldı.

12-13-14 Nisan 2019 tarihleri arasında TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme kapsamında ‘Balıkesir’de Spor ve Teknoloji ilişkisi ve Spor Bilimin Geleceği konulu program, Balıkesir Lisesi Spor salonunda meraklılarıyla buluşuyor.

Projeyle 10-14 yaş arası ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak uygulanacak olan atölye çalışmaları, deneysel uygulamalar, saha çalışmaları, panel, sergi ve gösteriler ile sporda kullanılan yüksek teknolojili ekipmanların bilinilirliğinin sağlanması, zihinlerinde sporda kullanılabilecek teknolojiler ile yeni fikirler ortaya çıkarılabilmesi, sporda kullanılan teknolojilerin bilinmeyen yönlerini öğrenmeleri ve bu ekipmanları denemeleri bekleniyor. Projede öğrencilerin teknolojiye duydukları ilgi ve meraktan faydalanılarak spor alanında Teknolojiye-Spor birlikteliğinden hareketle teknoloji desteği ile verilecek uygulamalı eğitimlerle bilinçlenmesi, daha farklı fikirler ortaya çıkarabilmesi için zihinlerinde yeni bir pencere daha açılabilmesi için gerekli çalışmalar yapılması amaçlanıyor. Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya program akabinde Balıkesir İl Spor Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından Balıkesir Lisesinde oluşturulan Genç Ofisi ziyaret ederek, müzik ve bilgisayar atölyesindeki çalışmaları inceleyerek gençlerle birlikte  türkü söyledi…

BANDIRMA GERÇEK - 14-04-2019 - EDİT  MEHMET LEVENTOĞLU