Hastane,Doktor,Eczane işbirliğinde reçete dolandırıcılığı...

 Sahte Reçeteyle Uyuşturucu Temin Edip Satan Suç Çetesi Çökertildi

BALIKESİR POLİSİ SAHTE REÇETELERLE UYUŞTURUCU İLAÇ TEMİN EDEN DOLANDIRICI ŞEBEKESİNİ ÇÖKERTTİ
Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünden Nitelikli Dolandırıcılara Şafak Operasyonu.

Hastane,Doktor,Eczane işbirliğinde reçete dolandırıcılığı yapan nitelikli suç şebekesi yakalandı.
Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine gelen ihbarı değerlendiren dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri; Balıkesir il merkezinde Devlet kurumlarında üst düzey yöneticilerinde içinde bulunduğu birçok vatandaşın T.C kimlik numaralarını ele geçirerek özellikle psikiyatri hekimlerinden sağlık raporları çıkarttığı, çıkarttıkları sağlık raporları ile uyuşturucu ve uyarıcı niteliğindeki ilaçları yüklü miktarda hastane ve Aile Hekimliklerinden reçeteye yazdırdıkları tespit edildi. Şüpheli şahısların yazdırdıkları ilaçları değişik eczanelerden alarak piyasada pazarladıkları, kendilerine ekonomik rant sağladıkları yönünde bilgilere ulaşan ekipler; vatandaşları ve Devleti ekonomik yönden zarara uğratan şahısların tespiti ve yakalanmaları yönünde ilaçların reçete olarak düzenlendiği Hastane ve Aile Hekimlikleri ile alımını gerçekleştirdikleri eczanelerden elde ettikleri yüzlerce güvenlik kamerasını tek tek inceleyerek şahısların eşkâllerine ulaştı.

Soruşturmayı derinleştiren ekipler vatandaşları mağdur duruma düşüren Ş.D, D.D, T.D ve A.D isimli şahısları tespit etti.
Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler şüphelilerin yakalanmasına yönelik düzenlediği şafak operasyonuyla vatandaşlar adına yazdırdıkları ilaç kutuları, suçta kullandıkları belgeler ile birlikte yakaladı. Hatta şüpheli şahısların T.C. kimlik numaralarını ele geçirdikleri mağdur şahısların aile hekimliklerini bile değiştirdikleri bilgisine ulaşıldı. 
Yakalanan Ş.D, D.D, T.D ve A.D isimli şahıslardan Ş.D sevk edildiği Adli Makamlarca TUTUKLANARAK cezaevine gönderilmiş, D. D ise Adli kontrol kararı ile salıverilmiştir.

BANDIRMA GERÇEK - BV