Havacılık Festivali Bu Hafta Sonu Gerçekleştirilecek …

          Mustafakemalpaşa 6. Havacılık ve Turizm Festivali 5/6 Eylül 2015 tarihinde yapılacak.
          İlçenin yurt çapında tanıtımını sağlayan Havacılık ve Turizm Festivalinin 6.sı bu sene 5/6 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.
          Mustafakemalpaşa Belediyesi ve Mustafakemalpaşa Sportif Havacılık Kulübü organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan bu festivale, ilçe dışından yaklaşık 200 Yamaç Paraşütü sporcusunun katılması bekleniyor. Festival boyunca Erkızı tepesinden kalkış yapacak olan paraşütçüler, gökyüzünde görsel bir şölen sunacaklar. Bölgenin tanıtımı açısından uçuşların yapılacağı 5/6 Eylül tarihlerinde sporculara, Suuçtu, Tümbüldek, Ayıini ve Ayvaini mağarası gibi ilçenin doğal güzellikleri de gezdirilecek. 
Geleneksel hale gelen Havacılık ve Turizm Festivaliyle, ilçenin adı Yamaç Paraşütü sporunda hızla yükselirken festival kapsamında düzenlenen gezilerle, sporculara Mustafakemalpaşa’nın doğal güzellikleri de tanıtılmış olacak. 
Yamaç paraşütüyle uçmak isteyen katılımcılar, bir önceki sene olduğu gibi, bu sene de, Tandem Paraşütle (İki kişilik paraşüt) gökyüzüyle buluşabilecekler. İlçe halkının organizasyonu izleyebilmesi için, Erkızı Kalkış alanı ve Üçbeyli Mahallesi iniş alanına Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından Öğretmen Evi önünden araçlar kaldırılacaktır.