Havutça’dan Çifte Standartta Sert Eleştiri.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Erdek’te düzenlene törende, başarılı öğretmelere plaket verilmesi güzel ve anlamlı bir davranıştı diyen CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, buradaki tek yanlış ve tahammüllere uymayan davranışın AKP Erdek İlçe Başkanı tarafından öğretmenlere plaket verdirilmesiydi.

Havutça, “Erdek Kaymakamı Mehmet Suphi Olcay, Garnizon Komutanı, Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürünün bulunduğu protokolde, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısının yansıra Erdek CHP İlçe Başkanımız Metin Uysal ile AKP Erdek İlçe Başkanı Kemal Kayan’nın hazır bulunduğu bu ödül töreninde İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbil Camgöz’ün devletin resmi temsilcilerinin dışında, siyasi parti temsilcilerine rol biçmesi, ödül törenini AKP şovuna dönüştürmesi, buna yardım ve yataklık etmesi ne protokol kurallarına uyar nede devlet terbiyesine” dedi.

 

Yaşanan bu nahoş olayla ilgili sert eleştirilerde bulunan Havutça, ”CHP Erdek İlçe Başkanımız Metin Uysal’ında bulunduğu ödül töreninde yapılan çifte standart ile iktidar yanlı uygulamanın devletin resmi kurum temsilcileri tarafından göz ardı edilmesi, bırakın protokol kurallarına ahlaki değerlere bile uymaz ” dedi.

BG-HABER