Herşey Kadınlarımız İçin

 

Bandırma Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde dopdolu bir programı sizlerle buluşturuyor.

Kadınların elinin değdiği, sanatın bir çok alanında hazırlanmış programlarla buluşmaya hazır mısınız?

8 Mart Salı günü saat 12:00’de Bandırma Kent Konseyi’nin, Cumhuriyet Meydanı'ndaki basın açıklamasıyla başlayacak etkinlikler, aynı gün saat 16:00'da Barış Manço Kültür Merkezi’nde Sanatçı Hatice Nur Gündoğdu’nun “Gökyüzünden Türkiye” isimli fotoğraf sergisi açılışı ile devam edecek.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında 9 Mart Çarşamba günü saat 20:00’da Gültekin Özcan ve Deniz Taylan’ın “Kadında Şiir Olmak” isimli Şiir Gecesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde şiir severlerle buluşacak.

10 Mart Perşembe günü ise Avukat Merve Polat, Yazar Mine Engin Tekay ve Sosyolog İpek Erman’ın katılımlarıyla Santral Kültür Merkezi’nde saat:17:00’de “Yaşamak Kadın Gibi” isimli panel gerçekleştirilecek.

Yine bir kadın sanatçımız olan Ömür Yüce’nin “Bandırma’da Bir Ömür” isimli Yağlıboya Resim Sergisi, 11 Mart Cuma günü saat 17:00'da Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu’nda, aynı gün yönetmenliğini Mesude Eğilmez’in üstlendiği “Bu öykü Burada Bitmez” isimli Film gösterimi, Santral Klütür Merkezi'nde saat: 20:00'da siz Bandırmalı sanatseverlerimizle buluşacak.

Etkinliklerimiz bunlarla sınırlı değil. 12 Mart 2016 Cumartesi günü saat 20:00’da, oyuncu kadrosunun tamamını kadın tiyatrocuların oluşturduğu "Kadınlar Hep Gülmeli" isimli tiyatro oyunu Barış Manço Kültür Merkezi’nde perde açacak. Oyunun biletlerini 4 Mart Cuma gününden itibaren Barış Manço Kültür Merkezi'nden temin edebilirsiniz.

Ve Kadınlar Günü geleneksellerimizden, her yıl gerçekleştirdiğimiz kadınlar matinemiz bu yıl da birbirinden renkli etkinliklerle 13 Mart 2016 Pazar Günü gerçekleşecek. "Yasemin Göksu" ile şenlenecek olan Kadınlar Matinesi ile kadınlarımız doyasıya eğlenecekleri bir gün yaşayacak.

 

BG HABER MERKEZİ - BUSE EROL