HP Balıkesir MV. ve PM Üyesi Mehmet TÜM'ün Kepsut Ziyareti‏

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili ve PM Üyesi Mehmet TÜM, Kepsut Kaymakamı Ömer Bilgin, Belediye Başkanı İsmail Cankul, İlçe Emniyet Müdürlüğünü, ilçe Jandarma Komutanlığını ve Kepsut Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili ve PM Üyesi Mehmet TÜM, seçim gezilerine Kepsut ilçesine bağlı Yenice, Mehmetler ve Saraç mahalleleriyle devam etti.

Seçim gezisinde Mehmet TÜM ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 Haziran seçimi öncesi ve sonrasında yetki, sınırları içerisinde kalmayarak AKP Genel Başkanı gibi davrandı. AKP, 13 yılda ülkeyi kaos ve çatışma ortamına getirdi. İzlediği dış politika yüzünden komşularımızla aramız açıldı. Artık hiçbir komşumuzla ticaret yapamıyoruz. 1 Kasım seçimleri bu yüzden ülkemiz açısından çok önemli. CHP iktidarında ülkemiz rahat bir nefes alacaktır dedi.

 Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, ayrıca Türkiye’nin sorunlarına çare olacak seçim bildirgesini anlattı. TÜM ‘CHP iktidarında asgari ücret 1500 lira olacak. Emekliler Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye alacak. Aile sigortasıyla beraber ülkemizde aç ve açıkta insan kalmayacak. Mevcut sosyal yardımlar iki katına çıkacak. Her hanenin geliri 720 liranın altında olmayacak. Mazotun fiyatı 1,80 kuruş olacak. Taşeron işçilik kalkacak. Maddi imkanları yetersiz olan tüm üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu verilecek. Esnaf ve kobilerin sorunları çözülecek. Her yıl 1 Milyon kişiye iş imkanı sağlanacak. Etnik kimliği, inancı ve yaşam tarzı ne olursa olsun tüm yurttaşlarımızın hak ve özgürlükleri güvence altına alınacak. Eğitim sistemimizin en önemli unsuru olan 350 bin öğretmenimizin ataması yapılacak. İsteyen herkes konut sahibi olacak. ’ dedi.