İDO Kış Tarifesine Devam Ediyor

İDO Kış Tarifesine Devam Ediyor

Bandırma – İstanbul arası sefer yapan İDO Deniz Otobüslerinin sonbahar tarifesinde Bandırma’dan sadece Pazar günü saat 18.30’da İstanbul’dan Cuma günü 07.00’de yapılacak iki seferde feribot olduğu, diğer tüm hafta içi ve hafta sonu seferlerinin deniz otobüsü ile yapılacak olduğu gözlemlenmiştir. Bandırma’da kış mevsiminin büyük bir kısmında hava koşulları sebebiyle deniz otobüsü seferleri yapılamadığından kış boyunca birçok gün sefer olmayacağı göz önünde bulundurularak ticari gereksinimlerle İstanbul’a gidip gelen üyelerimizin talepleri doğrultusunda İDO İstanbul Deniz Otobüsleri San. ve Tic. Aş.’ne feribot seferlerinin arttırılması talebiyle yazılar yazılmış, görüşmeler yapılmıştır. Talebimize verilen cevabi yazıyı bilgilerinize sunarız.

 

Mehmet KILKIŞLI

Bandırma Ticaret Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

İDO'NUN YAZISI

T.C.

BANDIRMA TİCARET ODASI GENEL SEKRETERLİĞİ'ne

ilgi: 95858894-622-E.583 sayılı 18.09.2018 tarihli yazınız ilgili yazınızda, sonbahar dönemi için hızlı feribot seferi talepleriniz incelenmiştir.

IBB mülkiyetinde, yönetiminde hüküm ve tasarrufunda bulunan deniz toplu ulaşımında kullanılacak 27 adet iskelenin 30 yıl süreli Sınırlı Gayri Ayni Hak Tesisi/KuIIanım Hakkı Tesisi Sözleşmesi kapsamında Yenikapı-Bandırma hızlı feribot hattımızda yapmış olduğumuz operasyon ile şehir içi ve dışı trafiğini azaltıcı katkı sağlamak adına tüm imkânlarımız dâhilinde hizmet vermekteyiz.

Deniz ulaşımında misafirlerimize güvenli, konforlu ve kaliteli hizmet anlayışımızla birlikte tarifelerimizi belirlerken, bir önceki senenin aynı dönemine ait tarifeli seferlerimizdeki yolcu sayıları/doluluk oranları, müşteri memnuniyeti ve beklenti araştırmaları, müşteri veri tabanındaki tüm müşteri dilek ve şikâyetlerini incelemekteyiz. Yine dönem tarifelerimiz belirlenirken ayrıca gemilerimizirı bakım, yedekleme ve planlama bilgilerini de dikkate alırız. Tüm bu verilerin özenle değerIendirilmesine istinaden tarifelerimiz oluşturulmaktadır.

Yeni dönemdeki artan yakıt maliyetleri, döviz kuru, enflasyon artışı gibi dış etkenler doğrultusunda filomuzda bulunan gemilerin optimum çalışmalarını göz önünde bulundurarak Sonbahar Tarifemiz bu doğrultuda yeniden düzenlenrniştir.

Bilgilerinize arz ederiz.