(IEC) Nedir Biliyormusunuz ?

(IEC) nedir biliyor musunuz?

IEC(INSARAG External Classification)
Afetlerin yaşandığı ülkelerde bir ilişki vardır....

6 Şubat 2023: Türkiye Depremi/Japon acil kurtarma ekibi etkinlikleri
https://youtu.be/iC_1__lwK8w?feature=sharedJapon acil kurtarma ekipleri depremin olduğu gün Japonya'dan Türkiye'ye doğru yola çıkmıştı.

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

 Onlar hakkında konuşmadan önce...

 

★-Japonya'dan Haberler-★
Tokyo Japonya Şimdi:Japonya'dan bir arkadaşım bana Türkiye'deki herkese Tokyo'daki güzel kiraz çiçeklerinin fotoğraflarını gönderdi. Kiraz çiçekleri tam açmış durumda. Lütfen keyfinize bakın.

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

こんにちは!! トルコ
Konnichiwa Toruko. // Merhaba Türkiye. İlkbahar geldi Umarım hepiniz huzurlu bir zaman geçirirsiniz

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

IEC nedir?

IEC(INSARAG External Classification)
INSARAG'ın uluslararası acil kurtarma ekiplerinin yeterliliğine ilişkin değerlendirmesi.
Afete eğilimli bir ülke olan Japonya Uluslararası Afet Yardım Ekibi, kapsamlı kurtarma deneyimimizden ve teknik bilgi birikimimizden yararlanan arama ve kurtarma yeteneklerimiz, bize uluslararası alanda büyük övgü kazandırdı.

Japonya Dışişleri Bakan Yardımcısı YAMADA’nın Türkiye Ziyareti
https://www.tr.emb-japan.go.jp/itpr_ja/11_000001_00820.html

Sonuç olarak, Japonya Uluslararası Afet Yardım Ekibi'nin kurtarma ekibi, periyodik olarak gerçekleştirilen uluslararası bir sınava tabi tutuldu ve ağır, orta ve hafif olmak üzere üç sınıftan en yüksek düzeyde değerlendirme aldı ve "ağır" seviye olarak sertifikalandırıldı. şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştı ve bu statüyü korumaya devam ediyor.

Japonya'nın Uluslararası Afet Yardım Ekibi geçmişte, 1999 ve 2023 yıllarında Türkiye'ye gönderilmişti.  

1999 yılında, Uluslararası Acil Yardım Ekiplerinin Gönderilmesine İlişkin Kanun henüz yürürlüğe girmediği için kısa dönemli JICA gönderme uzmanı olarak gönderildi.

Afet önleme hakkında

Şubat ayından bu yana afetlerden nasıl korunabileceğinize dair bilgileri 1-6. Bölümlerde yayınlıyorum ➡Geçmiş makaleler https://www.gercekbandirma.com/merhaba-turkiyeye-nasilsiniz

Geçmişten... Japonya'nın Japonya Afet Yardım Ekibi, afet kurbanlarını aramak ve kurtarmak, tıbbi bakım sağlamak ve uzmanlıklarını kullanarak danışmanlık ve tavsiye sağlamak da dahil olmak üzere 160'tan fazla kez görevlendirilmiştir.

Uluslararası acil yardım ekiplerinin türleri ve rolleri. 
Kurtarma ekibi 
Ana görevleri aramak, keşfetmek, kurtarmak, ilk yardım sağlamak ve mağdurları afet bölgesinde güvenli bir yere taşımaktır. Ekip, Dışişleri Bakanlığı, Ulusal Polis Teşkilatı, Yangın ve Afet Yönetim Ajansı, Japonya Sahil Güvenliği, JICA'ya kayıtlı bir sağlık ekibi, bir yapısal değerlendirme uzmanı ve bir JICA iş koordinatöründen oluşuyor, hükümet göndermeye karar verdikten sonra Japonya'dan derhal ayrılmaya hazırlanıyoruz.

Medikal ekip
Sağlık ekibi, afetzedelere tıbbi bakım sağlayacak ve gerektiğinde enfeksiyonun ve hastalığın yayılmasının önlenmesine yönelik faaliyetler yürütecek. Üyeler kayıtlı doktorlar, hemşireler, eczacılar ve tıbbi koordinatörlerin yanı sıra Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ve JICA iş koordinatörleri arasından seçilir. Ekibin yapısı, hasar durumuna ve etkilenen ülkenin ihtiyaçlarına göre esnek bir şekilde müdahale edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca sağlık ekibi, Japonya Afet Yardım Ekipleri arasında en uzun geçmişe sahip olan ve en fazla sefere çıkan ekiptir.

Uzman ekip
Uzman ekip, etkilenen ülkelerin hükümetlerine, binaların depreme dayanıklılık değerlendirmeleri, volkanik patlama tahminleri ve hasar tahminleri de dahil olmak üzere acil durum önlemleri ve iyileştirme çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Ayrıca yeni bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemek için tavsiyelerde bulunuyor. Ekipler, afetin türüne göre ilgili bakanlıklardan, yerel yönetimlerden ve özel şirketlerden mühendis ve araştırmacıların yanı sıra JICA'nın iş koordinatörlerinden oluşuyor.

Öz savunma gücü birimi
Büyük çaplı bir felaket yaşandığında ve özellikle gerekli görüldüğünde Öz Savunma Kuvvetleri birimleri sevk edilmektedir. Öz Savunma Kuvvetleri birimleri, gemi ve uçak kullanarak ulaşım faaliyetleri, su temini faaliyetleri, tıbbi ve salgın önleme faaliyetlerini yürütmektedir.

Bulaşıcı hastalık kontrol ekibi
Bu ekip, 2014 yılında Batı Afrika'da yayılan Ebola kanamalı ateşine yanıt olarak Ekim 2015'te yeni kuruldu. Bulaşıcı hastalıklarla ilgili geniş bir yelpazede destek sağlamak amacıyla bu ekibin dört özel işlevi vardır: "epidemiyoloji", "test tanısı", "tıbbi tedavi/enfeksiyon kontrolü" ve "halk sağlığı müdahalesi".'' "Lojistik" de dahil olmak üzere beş fonksiyondan oluşur.

Gelecekte, eğer Japonya'nın Uluslararası Acil Kurtarma Ekibi bir tür felaket nedeniyle Türkiye'ye gönderilirse... Türkiye'deki herkes onlara güvenmenin ve güvenmenin rahatlığını hissetmelidir....

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

Psikoloji testi           

★Kalbinizin genişliğini teşhis edin....

Yemek sırasında kullanılan servis altlıkları.
Yeni bir tane alacak olsanız hangisini seçerdiniz?

1. Lekeli noktalar

2. Çizgili 

3. Çiçek  modeli

4. Hayvan modeli                                             .

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

1'i seçtiyseniz...Her ortama uyum sağlayabilecek türden bir insansınız. Pek hoşgörülü olmadığınızı biliyorsunuz. Bu nedenle her zaman bir denge halindeymiş gibi görünüyor.

2'i seçtiyseniz...Siz her şeyi ciddiye alan, onur öğrencisi bir öğrencisiniz. Bu nedenle beklenmedik bir şey gerçekleştiğinde zihinsel dengenizi kaybeder, sinirlenirsiniz.

3'i seçtiyseniz...Genelde bağışlayıcı bir tipsiniz ama şu anda pek fazla hareket alanınız yok gibi görünüyor. Hele ki aklınızdaki desen küçük değil de büyük bir çiçekse, bir an önce bedeninizi ve zihninizi dinlendirmeye zaman ayırmanız önemli.

4'i seçtiyseniz...İyi anlamda, ayrıntılara dikkat etmeyen türden bir insansınız. Kendi hızına değer verdiği ve ruh halini değiştirme konusunda iyi olduğu için etrafındakilere açık fikirlilikle yanıt verebiliyor gibi görünüyorsunuz.

Lütfen bir daha ki sefere sabırsızlıkla bekleyin☆

★☆~ Geçmiş makalelerde her defasında çeşitli fal türleri yayınlanmaktadır, ➡ https://www.gercekbandirma.com/deprem-mutlaka-gelecektir-japonya-deneyim...

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

Japon müziği                                           

 ふたつの唇(futatsu no kuchibiru) byEXILE

https://youtu.be/lDwL0BYL4Fw?feature=shared

Japon TV dizisi “Tokyo DOGS” tema şarkısı
Tıpkı şarkı gibi bu tanıtım videosunun da keyfini çıkarabilirsiniz.

Japon atasözü                 

   >>  一期一会  <<

             Ichigo Ichie    

"Ichigo Ichie"nin kökeni Japon çay seremonisinden gelmektedir, dolayısıyla onu diğer dillerde (İngilizce dahil) doğrudan ifade edebilecek bir kelime yoktur.         

★Anlamı: Biriyle tanıştığınızda bu fırsatın kıymetini bilin, çünkü bu hayatınızda sadece bir kez başınıza gelebilir.

- Yerine kullanılabilecek kelimelere örnekler...・Hayatta bir kez karşılaşılan bir şans.・Bir daha gelmeyebileceği için her karşılaşmanın kıymetini bilin.

= Once in the lifetime chance.

= Treasure every encounter as it may not come again.

Japonca: 日本語 nihongo                             

>>とても嬉しいです<<                                    

    Totemo ureshiidesu        

        Çok mutluyum.    

☆-★-☆-❖-☆-★-☆

Umarım bugünkü makalem Türkiye halkına bir nebze olsun faydalı olmuştur.... Sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler.  Bir dahaki sefere görüşürüz !!

☆ Welcome April  ☆

06-04-2024 /AYAKO KİKKAWA/  BANDIRMA -TURKİYE