İsmail Akçay Yol Koşusu Yapıldı

Altıeylül Belediyesinin ev sahipliğiyle 4. kez düzenlenen ve bu yıl 9.'su gerçekleşen İsmail Akçay Yol Koşusu bugün yapıldı. Balıkesir Atatürk Stadı önünde başlayan koşulara 7'den 70'e yüzlerce sporcu katıldı.
Kadınlarda Esma Aydemir, erkeklerde Kenya'dan Kiplimo Kimutai birinci oldu.
Koşuda mücadele eden yerli ve yabancı 300'den fazla atlet, Vasıf Çınar, Milli Kuvvetler ve Anafartalar caddeleri, Adliye Kavşağı ve Cengiz Topel caddesi güzergâhını takip ederek yeniden başlangıç noktasına ulaştı.
383 ATLET KATILDI
Büyük ilgi gören koşuya 79'u kadın, 9'u yabancı 383 atlet katıldı. 12 kilometrelik yarışta kadınlarda Esma Aydemir 43 dakika 44 saniyelik derecesiyle ipi en önde göğüsledi. Kenyalı Betty Jemaita Chepkwony (44.22) ikinci, Sebahat Akpınar ise (44.23) üçüncü oldu.
Erkeklerde Kenya'dan Kimutai Kiplimo 37 dakika 04 saniyelik derecesiyle birincilik kürsüsüne çıktı. Saffet Elkatmış 37.18'le ikinciliği, Fas'lı Youssef Ben Hadi 37.30'lık derecesiyle üçüncülüğü kazandı.
HEPİMİZ SPORA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ
Yarışın startını veren Vali Ersin Yazıcı yarış öncesinde koşuya katılan vatandaşlar ve sporculara teşekkür etti.
Ödülleri, halk koşusuna da katılan Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve İsmail Akçay birlikte verdi.
Ödül töreni sonrası konuşan Vali Yazıcı, yarışlara katılanları tebrik ederek, " Hepimiz spora çok ama çok önem veriyoruz. Sporu konuştuğumuzda başarının yegâne ölçüsü paylaşmak, kucaklaşmak ve uzlaşmak olmalıdır. İsmail Akçay örnek alınması gereken bir insan. Onun adına düzenlenen yol yarışı nedeniyle bugün buradayız. Onunla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Balıkesir için önemli bir değer." şeklinde konuştu.

Kaynak; Balıkesir Valiliği
BANDIRMA GERÇEK-Editör C.DOĞAN