İsmail Ok'tan Açıklama"Tüm Yol Arkadaşlarımdan Özür Diliyorum"

İYİ Parti’den istifa eden İsmail Ok, TBMM de yaptığı yeni açıklamasında istifa kararının arkasındaki bilinmeyen  bazı konuların  “flu” kaldığını ve  bu durumun yol arkadaşlarını  incittiği için yeni bir açıklamanın zorunlu hale geldiğini belirtirken, yol arkadaşlarından ve CHP tabanından istemeden kırdıysam özür dilerim dedi. 

Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un yeni basın  açıklaması şöyle:

“İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, HASAN SEYMEN’in ; Çözüm Süreci’ süresi içinde  ‘Denge Denetleme  Ağı’  denilen sivil toplum örgütünde görev aldığı süre içinde Türkiye Cumhuriyetini asimilasyon ile suçladığı görüntüleri ve yine Joe Biden ile yaptıkları toplantıların resimleri, 8 Ağustos tarihinde ulusal basında yer almaya başladı. Bu fikirleri savunan birinin, İYİ Parti içerisinde yer almasına başta  tüm şahsım ve milletvekillerimiz  olmak üzere parti tabanımız , teşkilatlarımız çok sert tepki gösterdi. Bütün bunlara rağmen görevden alınma sürecinde bir ay boyunca tereddüt edilmesi, şahsımda izahı mümkün olmayan ilk ve en derin kırılma noktasını oluşturmuştur. Hatta bu konu ile ilgili 3 Eylül 2019 tarihinde yazılı basın açıklaması yaptım.

Bu olayın hemen akabinde bu konu ile alakalı Genel Başkanımızdan randevu talep ettim. Ve Genel Başkanımızla yapılan bu görüşmede  bu görüşmede; böyle bir kişinin, her şeyi ortaya dökülmesine rağmen, bir ay boyunca görevden alınmasında yaşanan tereddütün, şahsımda GÜVEN SORUNU oluşturduğunu ifade ettim ve partinin yerelde ve genelde hiçbir siyasi faaliyetlerine katılmayacağımı ve yavaş yavaş geri planda kalarak ilk genel seçimlerde aktif siyaseti bırakacağımı, Sayın Genel Başkana arz ettim. Yine bu görüşmede Meclis Başkanlık divanından ayrılmaya hazır olduğumu ifade ettiğimde, kendileri kararlı bir şekilde devam etmemi istedi.

Bu süre zarfı içerisinde milletvekili istişare toplantılarında seçmenlerimizin en büyük rahatsızlık duyduğu konu olan, CHP ve HDP yakınlaşmasından duyduğum rahatsızlığı dile getirdim.

Bütün bu yaşananlara Başkanlık Divanı Üyeleri ve milletvekillerimiz şahit olmuştur.

Gelinen süreçte, Parti içerisinde savunduğum bu fikirler “UÇ FİKİR” olarak tarif edilmeye başlanmıştır.

Altı ay boyunca süren tüm bu yaşananların sonunda Genel Merkez tarafından ‘İstenmeyen Adam’ olarak ilan edildiğimi anladım.

Bunun en somut örneği de Meclis Başkanlık Divanı nöbetimin olduğu haftada, Genel Merkez tarafından  seçim bölgem Balıkesir’de 3 günlük program yapılması ve bu programa davet edilmemem; istenmeyişimizin kamuoyuna ilanı olmuştur.

Bu olay, sonunda  ilk genel seçime kadar devam etme kararımı sürdüremeyeceğimi üzüntü ile anlamış oldum. Sürecin uzaması hem partiyi hem de şahsımı daha fazla yıpratacağı için son derece üzücü olan istifa kararını almak zorunda kaldım. Ancak istifa beyanımda flu kalan bazı yerlerin yol arkadaşlarımı incittiği için bu açıklamayı yapmak, zorunda kaldım  haline geldi.

İstifa beyanımda Sorosçu  Denge Denetleme Ağı  olan Hasan Seymen  ismini beyan etmemem, yol arkadaşlarımı töhmet altında bırakarak onları üzdüğümü fark ettim. Onun için de sizlerin aracılığıyla kendilerinden özür diliyorum.

CHP SEÇMENİ BALIKESİRDE 2009 -2014-2019 OLMAK ÜZERE girdiğim bütün seçimlerde ŞAHSIMI DESTEKLEMİŞLERDİR. Ancak CHP yönetiminin HDP ile yakınlaşması kendileri için  ne kadar demokratik hak ise bu yakınlaşmadan duyduğum rahatsızlığı ifade etmemde en demokratik haktır. Daha önceki basın açıklamam maksadını aşarak yorumlanmıştır . CHP tabanını istemeden kırdıysam İNCİTTİYSEM  özür diliyorum. Ömrümün son anına kadar CHP seçmeninin benim şahsımda değerli bir yeri olacağını belirtmek istiyorum. CHP seçmeninin bana verdiği desteği inkar etmek haramzadedir.Hiç bir zaman unutmayacağım.

  İyi Parti kurulma sürecinde tüm riskleri göze alarak BAĞIMSIZ BİR MİLLETVEKİLİ olarak  Meral AKŞENER Hanımefendiye  ve İYİ'ler hareketine KAYITSIZ ŞARTSIZ DESTEK VERDİĞİMİ hatırlamalarını istirham ediyorum. Geçen hafta yaptığım basın açıklaması maksadım dışında yorumlanması nedeniyle çok değer verdiğim yol arkadaşlarımı  kırdığımı incittiğini gördüm . Bu vesileyle başta bütün milletvekilleri olmak üzere tüm bizlere gönül veren herkesten özür diliyorum. Hiç bir siyasi partiye katılmadan siyasi hayatımı noktalayacağımı tekrar ediyorum.

Bu denge denetleme ağı denen sivil toplum örgütü Yeşilaymıdır  Kızılaymıdır ne için kurulmuştur kimlerle nerede ne için kurulmuştur. Türkiyede kimlerle ne zaman nerede toplantılar yapılmıştır Burası çok önemli.Önümüzdeki süreçte tarafınızdan kamuoyuna aydınaltılacağını umuyorum.Türkiye Cumhuriyetini kuran yüce ATATÜRK HER TÜRLÜ emperyalizmle mücadele etmiştir.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını ben asla istemedim. Toplantılarda defalarca belirttim Ancak Sayın Genel Başkanım ısrarla benden bunu istedi. Kırmayarak kabul ettim.

Konuşmanın devamı için videoya tıklayınız..https://www.youtube.com/watch?v=bQ-IsewhFVQ

20-02-2020