İşte Budur Balıkesir CHP'nin Hali-Pür Melal'i

Ve CHP Bandırma'da Beklenen Oldu.

Bandırma Belediye Başkan adayı açıklanmayınca, önseçim sandığı ortaya konup kim aday olsun diye üyelere sorulmayınca , hiç olmazsa temayül yoklaması da yapılmayınca...

Ortalıkta ne olduğu belli değil anket komedisi efsaneleri dolaşınca.

Ortaya ne yazık ki böyle dramatik sahneler çıktı. Eskiden ortada bir iki gazeteci resim çeker bu da gazetelerde yayınlanır ya da es geçilirdi. Şimdi herkes muhabir gibi mübarek! Her yerden resim yağdı. Gördüklerim çok üzücü. Yani Allah kimseyi böyle duruma düşürmesin. Hayal edemedim empati yapamadım. Koca koca adamlar titrleri etiketleri duruşları olan adamlar. Balıkesir Değirmenboğazı böyle dram görmemiştir. 

*

Ahmet Akın işini genel merkezde çok çok önceden halledip adaylığını kesinleştirince.

Birdenbire Holywood yıldızı mı oldu?. Herkes yanyana resim çektirmek, üstüne seni en çok ben severim afişini  gözüne sokmak, ismini ucuz kalemle yazıldığı karton pankartları gözüne gözüne sokmak için  yoğun bir çaba sarfetmiş.

Maksat olası Genel merkez yerel yönetim yetkililerine mesaj vermek.

En hakiki aday benim buyrun Ahmet benimle..mesajı vermek. Yani aday adaylarını, adayları, onları seçenleri bu komik duruma düşüren sisteme yuh diyorum. Demokrasi demokrasi !! Bu mudur. İnsanların gururyla oynamak bu hale düşürmek hoş değil. Üzüldüm.Yahu sandık neden koymuyorsunuz da insanları bu duruma düşürüyorsunuz 

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın'ın CHP Balıkesir Büyükşehir Başkan adaylığının açıklanmasından sonra Ahmet Akın öyle bir konuma getirildi ki,o bile şuanda kendi düştüğü duruma şaşırmıştır.

Büyükşehir milletvekili adayı iken hiç ortaya konmayan kurcalanmayan geçmişi  bir anda patır patır paylaşılmaya başlayan Genç kardeşim  iki dönemdir,Balıkesir CHP Milletvekili Genel Başkanı,Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı!

Yıllardır Balıkesir'e,Bandırma'ya gelir gider.Mütevazi bir şekilde sessiz sedasız ziyaretlerini yapar. Büyüklerine ağabey küçüklerine kardeşim der gocunmaz. Ama CHP Bandırma teşkilaında benim gözlediğim kadar kimsenin haberi olmazdı.

Ne dursun Mirza'nın ne Mehmet Tüm'ün ne de diğerlerinin,hele hele Bandırma'da hep yalnız bırakılmıştı.Yanında sadece ona devamlı destek olan genç arkadaşı Okan Cestan vardı.Peki şimdi ne oldu da Ahmet Akın birlikte resim çektirilmek istenen  aranan adam oldu ? Sanki Balıkesir'e ilk defa geliyormuş gibi, yolda yolunu kesip  tıkış tıkış otobüse girmeler abartı törenle karşılamalar. Beledıye çalısanlarının emir komuta zıncırıyle otobuslerle taşınması, Meydanda otobüsün üstünde olma savaşı. Saçlarına ak düşmüş koca koca adamların çocuğu yaşındaki bir adaya yanaşmak için yaptıkları mücadele,ittirmeler kaktırmalar, paylaşılan resimlerden rakiplerin pankartlarını silmeler. Siz Genel Merkez de yetkili olsanız bütün bunlara itibar edermisiniz.

Sanmıyorum kimse etmez. O zaman arkadaş biraz dik durun yahu!
Ya arkadaş bu nasıl bir koltuk kavgası !? Çocukları yaşındaki bir adaya gösterilen sahte ilgi hele hele Bandırma ve Erdek'li aday adaylarının Ahmet Akın'ı kafalamak için yaptıkları koşuşturmaca Ahmet Akın'ı yıkayan,yağlayan,pankartlar afişler tam bir kargaşa görüntüsü... 
İzleyince gülme krizine girdim.Sen neymişsin be Ahmet Akın ? Sen 2 dönem şimdiye kadar nerelerdeydin başka bir dünyada mı yaşıyordun da bu yaşlı başlı amcalar şimdi seni hatırladılar da kuyruğuna yapıştılar? 
Balıkesir'i bilmem ama bu seyrettiğim manzara beni oldukça şaşırttı.Bir zamanlar Bandırma meydanlarında Mehmet tüm ve Namık Havutça'nın davulunu çalan profiller şimdi  hepsi Ahmet Akın'cı olmuş alın size siyaset!!

KRAL ÖLDÜ YAŞASIN YENİ KRAL!

İŞTE BUDUR HALİ PÜR MELAL'İMİZ* 

SERHAT OZAR - 18-11-2018

HALİ PÜR-MELAL’İMİZ…
Osmanlıca; içerisinde bulunduğu acı durumun özeti.

(Bir şeyin can sıkıcı, dertli ve biraz da utanılması gereken durumunu ifade etmek, gözler önüne sermek için kullanılırdı)