Kadınlar Kendinizin Farkına Varın

Kadınlar Kendinizin Farkına Varın

Bir kadınla cenke katılan her erkek yenilme ihtimalindeki yüksek oranı bilir.

Aysbergin görünen kısmında yalnızca erkeklerin kas kütle endeksi var. Halbuki zekasını kullanabilen kadınlar bir erkeği yaratılışı itibariyle alabora edebilir. 

Kadın hakları sloganları ile acıtasyona hiç gerek yok. Güçlü bir kadın defansı ile bütün yaratılmışlara kafa tutabilir. Her ne badire yaşamış olurlarsa olsunlar onlar evrenin en yüğrük yaratılmışlarıdır. 

Kulağa feminizm sloganları geliyor olabilir ama aslinda değil. Insan hakları dururken kadın hakları savunuculuğu yapmak tam aksine beni irrite ediyor. Bu minvalde ilerlersek Kadınlarla erkekler arasındaki nüansları gereksiz bir şekilde büyütmüş oluruz. Biz kadınlar olarak belirli donelerle bir yolculuğa çıktığımızda abesle iştigal etmeden avangart bir tutum sergileyerek determinist değil de yenilikçi bir metaforla savunmaya geçtiğimiz ve de deklore ettiğimiz mottalarımız bizi bir adım daha ileriye taşıyacaktır. 

Tarih sahnelerinde şahit olduğumuz ve içselleştirdiğimiz Amazon kadınlarını bilirsiniz. Eğitimli erkek askerler kadar binicilik, silahşörlük avcılık ve kahramanlıkta usta bir rol oynayarak paradigmaları altüst ettiklerini, Orhun kitabelerinde Hakan'dan hemen sonra gelen Hatun'un adı ve imzası olmadan geçersiz sayılan anlaşmaları, yenilmez İran şahını ordusu ile eden kadın savaşçıyı, Artemisia'nın kararlılığını, müthiş stratejilerini Deniz Savaşı'ndaki kahramanlıklarını, hem Katolik bir Azize hem de Fransız Savaş stratejilerini uzun süre etkisinde bırakan Joan'ı Oğuz ilinde uzun yıllar beylik yapan 7 Türk kızını...

Ah biz kadınlar olarak neler neler yapabiliriz. Yapabilecek olduklarımızın farkına varalım yeter ki.

Selma Soybaşı