Kaldırılan afişler yapılan itirazlar sonucu tekrar asıldı

CHP İlçe başkanı Dr Selim Panç, polis tarafından kaldırılan afişlerle ilgili basın açıklamasında bulundu. Kaldırılan afişler yapılan itirazlar sonucu tekrar asıldı. Başkan açıklama yaptı;

"Birkaç hafta önce  “128 milyar dolar nerede?” içerikli asmış olduğumuz afişler, Bandırma dahil olmak üzere asıldığı gün tüm Türkiye’de polis tarafından kaldırılmış, bu afişlerimizi asan   il - ilçe başkanları da ifadeye çağrılmıştı. Biz de CHP Bandırma İlçe Örgütü olarak, halkımızın buharlaşan parasını savunmuş, bu paranın nerede olduğunu sormuştuk. Akabinde afişlerimiz hem billboardlardan hem de İlçe Binamızdan polis eşliğinde bir gece aniden sökülmüştü. Konu ile ilgili de karakola gidip ifadelerimizi vermiştik.
Afişlerin toplatıldığı illerden olan , CHP Edirne İl  Başkanı Fevzi Pekcanlı ’nın öncülüğünde 1.Sulh Ceza Hakimliği’ne yapılan itirazlar kabul edilerek afişe el koyma kararı hakimlik kararıyla kaldırıldı. Yani hep söylediğimiz gibi soru sorma hakkımızın önüne konulan bu engelin hukuksuzca verilmiş bir karar olduğu bizzat hukuk  tarafından kabul edilmiş oldu.
“128 Milyar Dolar Nerede?” Sorusunun cevabını alana kadar da bu mücadeleyi sürdüreceğiz ve afişlerimizi Bandırma’da yeniden asıyoruz.
Halkın vergileriyle toplanan,çocuklarımızın geleceği,işçimizin ve emekçimizin alın teri  olan  bu paranın nereye gittiğini, halkın olanın nasıl buharlaştığını  siz cevap verene kadar sormaya devam edeceğiz..
128 MİLYAR DOLAR NEREDE ?

             

28/05/2021 - CHP Bandırma İlçe Örgütü