Kanal istanbul'dan Vazgeçtim!

KANAL İSTANBUL'DAN VAZGEÇTİM


Övünmek gibi olmasın ,ecdatımız Fatih Sultan Mehmet gemilerini karadan yüzdürdüğüne  göre ,biz niye Karadeniz ile Akdeniz'i  birleştirmeyelim?,şimdi sorun şudur:
'Ne yapmalıyız?'
Çince öğrenemeyiz,Nato'dan çıkamayız,Suriye'den kaçamayız,havalar soğuduğu için pencereyi açamayız...En iyisi biz işimizi yapalım.
Ya işimiz yoksa?
İşte asıl sorun burda. Herhalde 'Yandım allah!' diye sokağa çıkıp bağıramayız.Trump'u yardıma çağıramayız.Bu durumda  Soma'nın temiz havasını içimize çekerek ülkemizi demir ağlarla örenlere nispet olsun diye,Türkiye'mizi kanallarla örelim...
Kanal İstanbul dedik, 'istemezük!' dediler.Madem istemezler dedik, biz de 'Kanal türkiye!'projesini yaparız dedik.Hepimizin bildiği gibi denizlerimizdeki tuzluluk oranında adaletsizlik var.Bu konuda adaleti sağlamak için dostum Putin'le görüştüm.Şimdi kasamızdan bir kuruş çıkmadan, Karadeniz'den akdeniz'e uzanan kanal projemizi allah'ın izniyle yapacağız!
İkinci çıldırmayan projemiz Ege-- Van Gölü projesidir! Üç tarafımız denizle çevrili bir ülke olduğumuza göre,ülkemizin her yeri niye bir Venedik olmasın?
Bakın; yerli ve milli arabımızı nasıl yapıyorsak,bu kanallar projemizi de yaparız. Benim sade vatandaşlarım, asgari ücretli yurttaşlarım, ABBASIN KAYIĞINA binerek,Sinop'tan Ankara'ya, Ankara'dan Mersin'e kolayca gidebilecek.Her taraf plaj olduğu için;yazlık--kışlık derdi olmayacak!Mesala isterse 'TUZ' almak için gondolla İzmir'den Van Gölüne gidebilecek!
Şimdi bu kanalları yaparken 'Çıkan harfiyatı nereye dökeceksiniz?' diye soracaklar.Kazı işi  başlamadan böyle bir soruyu da ancak bizim Bay Kemal sorar! Bu kez o sormadan ben söyleyeyim:
'Kanalların yapımından çıkan harfiyatı derelerimize ve göllerimize doldurup ,ülkemizin arazilerini çoğaltacaığız! Böylece yeni tarım alanları,Katar ve diğer arap ülke vatandaşları için inşaat alanları açmış olacağız.Beka meselemiz haline gelen ekonomik krizimizin canına okuyacağımızın çözümünü de bulmuş olduk!
'Ama efendim, Bu kanallar yapılırken,ormanlarımız yok olacak .'diyecekler. Kardeşim dübedüz iftira.Biz yeşile düşman değiliz ki!  harfiyat ile doldurduğumuz yerlere yapılacak binaları yeşile boyarsınız, olur biter kardeşim! Unutmadan şunu da ilave etmek istiyorum.Belediyelerimizin 'ARITMA' dedikleri şey var ya,her tarafımız kanal olduğu için,bu sorun da ortadan kalkacak.Belediyeler alacak su borularını uzatıverecekler kanallara... Bizleri neden kıskandıklarını şimdi anladınız mı?
Evet,bakın 'Kanal İstanbul!'dan vaz geçince, ülkemizin bekası için ne güzel projeler ürettik!
Demokrasilerde çözüm tükenmez!
03.01.2020 - Bandırma
Yaşar Kırbıyık