Kapalı Salon ve Yüzme Havuzu 17 Eylül Stadı Yanında Yapılacak

BAŞKAN MİRZA'DAN BANDIRMAYA “SPOR KOMPLEKSİ” MÜJDESİ

Bandırma’nın önemli bir ihtiyacı olan kapalı spor salonu ve yüzme havuzu için Bandırma Belediyesi’nin çalışmaları hızla devam ediyor. İtfaiye binasının arkasında yapılması planlanan Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu Kompleksi projesinin tüm detay çalışmalarını tamamladı.

Bandırma Belediyesi tarafından yaptırılması planlanan Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu Projesi 10.800 m2’dir. Tesis içinde 432 tribün kapasiteli yüzme havuzu, 432 tribün kapasiteli spor salonu, fitness alanı, kafe, idari birim, eğitim sınıfları, doktor ve ilkyardım odası, soyunma odaları, duş ve depolar bulunmaktadır. 3 adet açık tenis kortu ve otopark alanı bulunmaktadır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Mevcut itfaiyenin arka tarafında yapmaya hazırlandığımız iki tane yan yana Bandırma Belediyesi Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu Kompleksi projemiz hazır. Detayları çalışıldı, maliyeti hesaplandı bize söz veren, siz projenizi hazırlayın bize gönderin, biz finanasmanını sağlayacağız diyen büyüklerimize gönderdik. Şubat ayı sonuna kadar bir haber bekliyoruz eğer bu proje onaylanır gelirse kısa süre içinde ihaleye çıkılacak. Bu sayede Bandırmanın çok ihtiyacı olan hem bir yüzme havuzu, Bandırmaspor hentbol takımının maçlarını oynanabileceği hem de gençlerimizin ve çocuklarımızın spor yapabileceği bir spor salonunu hayata geçireceğiz. Şu anda projenin tüm detayları hazırlanmış durumda, en kısa sürede bu projeyi de hayata geçireceğimize inanıyorum” dedi.

Başkan Mirza; “Birçok il ve ilçelerde Spor Bakanlığı’nın yapmış olduğu salonlar var. Maalesef Bandırmamıza bugüne kadar spor salonu yapılmamıştır. Bandırma Belediyesi olarak Bandırmamızın önemli eksiği olan Kapalı Yüzme Havuzu ve Kapalı Spor Salonu hayata geçmiş olacak. Yapacağımız bu spor kompleksi gelişen ve sosyal yaşamı güçlü olan Bandırma için önemli bir eksiği gidermiş olacak” dedi.

SİMGE KÖSE- BANDIRMA GERÇEK