Karadeniz'de Mehmet Tüm Fırtınası. Tüm Rize'den Mesaj Gönderdi.

Rize CHP İl Örgütünü ziyaret eden Mehmet Tüm'den mesaj var.

CHP'nin 25-26 Temmuz'da toplanacak Olağan Kurultayı için son haftaya girilirken gözler Parti Meclisi üyeliği seçimlerine çevrilmiş durumda. 

PM adaylığını açıkladıktan sonra  çalışmalarını ülke çapında İl İlçe ziyaret ederek  yoğun olarak sürdüren Balıkesir 25. ve 26.dönem  CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm Parti Meclisi adayı olarak  ülkenin dört bir yanında halkın nabzını tutmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Karadeniz  CHP il ve ilçe örgütlerini ziyaret eden Mehmet Tüm'e yoğun ilgi gösterildiği gözleniyor. Dün  CHP  Rize İl örgütünü ziyaret eden Tüm burada İl Başkanı SALTUK DENİZ ve Kurultay delegeleri ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ilgyle karşılandı. Tüm İl Başkanına son yazdığı Deniz  Gezmiş Kahramandır isimli kitabını hediye etti. Mehmet Tüm  il örgütünde yaptığı görüşmelerde bölgenin sorunları  ve partinin durumuyla  ilgili olarak  bilgiler aldı ve Kurultayda PM üyeliği için  destek istedi.  Tüm ziyaretle ilgili mesajında " Karadenizde şahsıma gösterilen ilgi ve sevgi gerçekten beni çok mutlu etti  Özellikle Rize İl Yönetiminin  göstermiş olduğu dostça karşılama ve  sıcak  ilgiye çok teşekkür ediyorum.  Karadeniz insanının misafirperverliği ve insanlığı bir başka oluyor, Parti Meclisi adaylığımla ilgili görüş ve katkılarından ötürü sayın Başkanım Saltuk Deniz ve kurultay delegesi ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma göstermiş oldukları samimi misafirperlikleri için yürekten teşekkür ediyorum.." ifadesini kullandı.

Öte yandan  Kurultay öncesi bugün basına yansıyan haberlerde Genel Başkan Kemal   Kılıçdaroğlu'nun il ve ilçe başkanları ile belediye başkanları ve meclis üyelerinden "Hiçbir göreve aday olmayın" talebinde bulunduğu öğrenildi. Mustafa Denizli'nin kızı Lal Denizli ve siyaset bilimci Burak Cop'un ise PM'ye "dışarıdan" seçilecek isimler olması beklenirken Parti Meclisi olmak üzere tüm kurullarda seçimin çok zorlu geçeceği ifade ediliyor. Son alınan bilgilere göre CHP yönetimi, liste konusunda da kararını verdi. Buna göre, bazı partililerin talep ettiği "blok liste" yerine geçmişte olduğu gibi "çarşaf liste"ile seçimlere girilecek.

18-07-2020/BANDIRMA GERÇEK/ EDİT: MLEVENTOĞLU