Kaymakam Günhan Yazar " 4 Yılda 10 Yeni Okul Hizmete Açtık"

Geçen öğretim yılı sonunda tamamlanan Marmara İlkokulu binası bu öğretim yılında öğrencilere kapılarını açtı. İlköğretim Haftası nedeniyle yapılan tören sonrasında kurdelesi kesilen Marmara İlköğretim Okulu yeni binasında eğitime vermeye başladı.

Açılış töreninde kurdeleyi İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkan Vekili Adem Yılmaz, Görev Merkez Komutanı Yrb. Duğan Oral, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Sunullah Mahallesi Muhtarı Şener Arabacılar ve Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan kesti.

KAYMAKAM YAZAR: 4 YILDA 10 YENİ OKUL AÇTIK

Yeni okul binasının hizmete girmesiyle Bandırma’da tam gün eğitime geçtik diyen İlçe Kaymakamı Günhan Yazar “ Yeni eğitim ve öğretim yılına heyecanla başlıyoruz. Öğrencilerimiz 2 aydır dinlenirken, bizler okulları hazır hale getirmek için çalıştık. 3 yeni okulumuzun hizmete girmesiyle de tam gün eğitime Bandırma’da geçmiş olduk. Hürriyet İlkokulu ve Bilim sanat Merkezini inşaatları devam ediyor. 3-4 yılda 10 yeni okulu eğitime açtık. Okullarımızda öğrenci sayıları 24 ancak bir iki okuldaki sıkıntı çok kısa sürede çözülecek. Bu binanın yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. “

.  18-9-2019    BANDIRMA GERÇEK