"Kayyum" seslerinin yükseldiği Fethiyespor nasıl kurtuldu?

"Kayyum" seslerinin yükseldiği Fethiyespor bakın nasıl kurtuldu? 
 

Maddi sorunlar nedeniyle Başkan adayı çıkarmakta zorluk çeken ve Kayyum iddiaları devam eden  Bandırmaspor'da kongre tarihine 2 gün kalırken benzer sıkıntıları yaşayan "Kardeş Takım" Fethiyespor'da Kayyuma gitmekten kurtuldu .Sorun nasıl çözüldü ODA TV Murat Sökdü Haberi.

Kayyum seslerinin yükseldiği dönemde Fethiye'nin ileri gelenleri "86 yıllık kulübümüze sahip çıkacağız" diyerek yeni yönetim oluşturdu. 

Yüce Atatürk formalarıyla Şükrü Saraçoğlu'na çıktığı günden bu yana başı dertten kurtulmayan Fethiyespor, sahipsiz bırakılınca 3. lige düşmüş, bir de borçlarından ötürü başkanlık krizi baş gösterince kamuoyunda "kayyum" sesleri yükselmeye başlamıştı. Fethiyespor'un bu durumuna sessiz kalamayan Fethiye'nin ve kulübün ileri gelenleri sıkıntılı süreçten kurtulmak için "birlikten kuvvet doğar" diyerek kulübe sahip çıktılar. 86 Yıllık köklü geçmişi olan Fethiyespor'da seçimli olağan kongrenin ardından yeni yönetim oluştu ve yüklü borçla birlikte Fethiyespor'u eski şaşalı günlerine geri döndürmek için kolları sıvadı. 

BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

Fethiyespor'un yeni yönetimi Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'yı ziyaret etti ve başarı sözü verdi. El birliği ile kulübü hak ettiği noktaya taşıyacaklarını ifade eden Fethiyespor Kulübü Başkanı Esat Bakırcı, "Biz büyük bir camiayız. El birliği ile Fethiyespor hak ettiği yere gelecektir" dedi. Belediye Başkanı Alim Karaca ise, "Fethiyespor Yönetim Kurulu Başkanı Esat Bakırcı ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederim. 2 Yıl içinde Fethiyespor’a sağlayacağımız kaynaklarla bir üst lige çıkarabileceğimizi hedefliyoruz. Fethiyespor’a faydalı olmak için yoğun bir çaba göstereceğim” şeklinde konuştu.

ESKİ FUTBOLCUYDU ŞİMDİ BAŞKAN OLDU

Fethiyespor’a yaklaşık 40 yıl futbolcu, yönetici ve başkan olarak hizmetlerde bulunan Esat Bakırcı Fethiyespor'un başkanı seçildi. Esat Bakırcı’nın başkanlığındaki yönetim kurulunda; İsmail Öztürk, Akhan Ugan, Cem Tufan, Halil Uran, Kenan Kıran, Mehmet Suri, Metin Sevinç, Nacit Çatal, Nail Şal, Nurkaya Gündoğdu, Osman Kurtuluş, Osman Yiğit, Önder A. Önder ve Sami Kemik yer alıyor. Denetleme kurulunda ise Oğuz Kiracı başkanlığa getirilirken, üyeliklere Bülent Demen ve Süleyman Tuncel getirildi.

Murat Sökdü ODA TV - Fethiye 18-06-2019