Kendi düşen ağlamaz !

KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ..,!

Adam Bandırma'ya Türkiye'nin en büyük Meydanı'nı yaptı!

Yüzünüze gözünüze dursun!

Sadece Bandırma Halkının menfaati için çalıştı.Bandırmayı adeta bir Avrupa kenti yaptı,

Gene de yaranamadı,!

Bandırmalılar Vefa'lı ve alçak gönüllü insanlardır. Yapılan iyiliği ve güzelliği unutmazlar.  Adam Uludağ, Erciyes, Palandöken ve Kartalkaya kayak merkezlerini aratmayacak,kar ve yağmurda Vatandaşlarının her an kayak yapmaları  için koca meydan yaptı Bandırma halkına yediden yetmişine miras bıraktı. Gidi nankörler sizi. Allah 'ın tokadı yok ki. Tabii ki afet yağdıracak başınıza. Bir kerecik Allah razı olsun diyeni görmedim.

*

Bu meydan ve hatta yaya kaldırımlarını en lüks Mutfak ve Banyo taş ve mermerleri (komünist Çin Graniti) ile dayayıp döşedi..Avrupa daki kayak merkezleri halt etsin.meydan kayak dışında Helikopter pisti olarak ta düşünülmüş.aynı zamanda

Sonunda oldu mevlam yarabbim şükür.  Kentimizde Aralık 2017 deki 1 metreye ulaşan kar yağışı sonrası meydana tencere, leğen,kalas ve merdiveni alan halk kayak merkezini doldurdu.( Cumhuriyet Meydanı) Bugün Palas'ın ordan tepeden bakıyorum  kar yumuşamış vıcık vıcık yürüyen çocuklar ,yaşlılar ve aileler çok güzel görüntüler oluşturdu. Düşen düşene. Yarasın.

Okullarında tatil olması da  ilgi ve alakayı dahada arttırdı.----///  

Meydandaki kayak Şenliği'ni seyrederken hemen önümde yürüyen iki yaşlı çift; kaygan kahverengi banyo mermer taşına basınca, ikisi birden meydanın ortasına-afedersiniz-kıç üstü yere düştü.Onları yerden kaldırmak istiyen iki genç kızımız da düştü. Kızın biri ağlamaya başlayınca " Kendi düşen ağlamaz" dedim ve şu uyarıda bulundum, " Meydan girişlerindeki uyarı yazısını okumadınız mı "Kendi emniyetiniz için Kar lastiği ve Zincir olmadan yola çıkmayın" diye uyarıları dikkate almak lazım.

.Zaten bu meydanın projesini çizen Abi ne demişti? " Beğenmeyen basmasın"  adam doğru söylüyor.  Yani "hüneri olan havadan yürüsün" diyordu.  Büyüklerimiz Mart ayında yağan kar için gerekeni söylemişlerde fakat Aralık ayında yağan kar için bir söz söylememişler. Hayret..!

Adam ne dedi, "Bizden sonrakiler bırakın böyle bir eseri yapmayı, mevcut yapılanın tamirini bile yapamazlar " dedi.

Doğru ya  Doğru!.

Çünkü malzemeler tamir edilemeyeceklerden özenle seçilmiş.------ Bütün Bandırmalılar kendine değil sadece halkına hizmet için seçilen bu Şehri-Emini çok arar..Hatta kımızı mumla ararlar diyenlerde var, Elimiz kırılsaydı da ..Ben onların yalancısıyım. Bazı münafıklar da "Yok efendim , " Eskiye rağbet olsaydı, Bit pazarına Nur yağardı" diye kendilerini teselli ediyormuş.

Ne dönüyor reklamlarda habire...

ÇOKO'mu ye !! ÇOKOmu  ye  !!

 

Aksak Karga...