Kılıçdaroğlu Bandırma'da Konuştu "Vatanı Sevmek Demokrasiye İnanmak Demektir"

Balıkesir CHP Belediyelerini ziyaret ve tebrik amacıyla programlanan ziyaretlerine Erdek'ten sonra Bandırma'da devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun'la makamında görüştükten sonra  Belediye binası önünde halka ve partililerine hitaben kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında AK Parti ve Cumhurbaşkanıın uygulamalarını eleştiren Kılıçdaroğlu "Vatan sevgisi bir kişinin tekelinde değildir. Vatan sevgisi demokrasiye inanmak demektir" dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na milletvekilleri Ahmet Akın,Ensar Aytekin,Fikret Şahin Faik Öztrak,Seyit Torun,Muharrem Erkek,refakat ett..

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun  meydan açılış konuşmasında  "  Ziyaretlerinden dolayı Kılıçdaroğluna teşekkür ederek "Çok çalışacağız 7 altın kural çerçevesinde başkanlığımızı sürdüreceğiz" ifadesini kullandı. 

Güzel bir ilçede yaşıyorsunuz yakışıklı bir belediye başkanınız var diyerek sözlerine başlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "  ÇEVRENİZDE BİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRİYORSA sizler yataklarınızda rahat uyumayacaksınız herkese eşit davranarak sadece hizmet düşüneceksiniz" dedi. 

Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında ;

"Milliyetçilik vatanını sevmektir, bayrağını sevmektir, bütün vatandaşlarını sevmektir. Milliyetçilik vatanın her çakıl taşına sahip çıkmaktır. Kıbrıs'ta bugün Türk bayrağı dalgalanıyorsa rahmetli Ecevit sayesindedir. Sen kim milliyetçilik kim.Vatan sevmek başka bir şeydir. Bayrağı sevmek başka bir şeydir ona inanmak başka bir şeydir. Vatan sevgisi bir kişinin tekelinde değildir. Bu ülkede 82 milyon vatandaşın 82 milyonunun yüreğinde vatan da vardır bayrak da vardır. Biz ayrım yapmayız. Ayrıca vatanı sevmek demokrasiye inanmak demektir. Her insanın düşüncesine saygı duymak demektir. Sen demokrasiye darbe yapacaksın sonra bana edebiyat yapacaksın, yemezler. Bandırma'dan soruyorum seni ortadoğu bataklığına hangi egemen güçler soktu Bizim bu bataklıkta ne işimiz var?Bana vatan bayrak edebiyatı yapamazsın. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğunda oturan bana milliyetçilik taslayamaz Türk askerinin başına çuval geçirilirken müzik notası mı verelim diyen sen değilmiydin? Vatan sevgisi saraylarda oturma değil damlayan  alın teridir. Tank palet fabrikkasını peşkeş çekenler milliyetçi olabilirler mi Bir ağaca duyacağınız saydıda vatan sevgisidir. Kaz dağlarına duyacağınız saygıda." ifadesini kullandı.

BANDIRMA GERÇEK - 23-08-2019 EDİT RAMAZAN NARİN