Kirazlı ve Yeniyenice Çanakkale'de

ÇANAKKALE KÜLTÜR TURLARI YENİYENİCE VE KİRAZLI MAHALLELERİ İLE SÜRÜYOR

Ülkemizin tarihi kültürel ve kahramanlık destanlarıyla tanınmış ili olan Çanakkale, tarihi Gelibolu yarımadası ve şehitlikler turunun kentimizdeki vatandaşlarımız tarafından daha yakından tanınması amacıyla Bandırma Belediyesi tarafından başlatılan kültür turları devam ediyor.

Çanakkale zaferinin kazanıldığı Gelibolu yarımadasında sürdürülen kültür turları bu hafta Yeniyenice ve Kirazlı mahallesi sakinlerinden oluşan 46 kişilik gurup ile gerçekleşiyor.

Dünya tarihinde kahramanlık destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferinin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen tur kapsamında tarihî topraklarımızda yaşanan kahramanlık hikâyesinin profesyonel tur rehberi Bora Dal aracılığı ile tura katılan vatandaşlarımızla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı. Mahalle sakinleri kendilerine bu imkanı tanıyan Belediye Başkanı Dursun Mirza'ya teşekkürlerini ilettiler.

Destansı Çanakkale Zaferinin yaşandığı şehitler diyarı tarihi Gelibolu yarımadasında Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür turları yıl boyunca diğer mahallelerimizle devam edecektir.

Bandırma Gerçek Haber-Simge Köse