Komili "Gözümüz Gibi Bakıyoruz" Kampanyasıyla Birinci Oldu

KOMİLİ, EFFIE’DEN ÖDÜLLE DÖNDÜ!

Türkiye'nin en eski markalarından biri olan Komili bu kez reklam kampanyasıyla birincilik kazandı.Ayvalık merkezli ve zeytinyağında bir dünya markası olan Komili aile şirketi pozisyonundan uluslararası firma işbirliğine geçtikten sonra kalite güvenilirliğini daha da yükselterek Türkiye'nin en değerli markalarından biri olma konumunu sürdürüyor.

Komili'nin Gözümüz Gibi Bakıyoruz sloganıyla katıldığı  Effie Türkiye’ nin bu yıl 11.sini düzenlediği ödül töreni kazananları belli oldu.

En etkili reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının ödüllendirildiği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nın kazananları, 9 Mayıs’ta Raffles Hotel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Toplamda 40 farklı kategorinin yer aldığı Effie’de, Temel Gıda Maddeleri ana kategorisinde yarışan Komili, “Gözümüz Gibi Bakıyoruz” reklam kampanyası ile gümüş ödüle layık görüldü.

140 yıldır “Gözümüz Gibi Bakıyoruz”

140. yılını yeni bir reklam filmiyle kutlayan Komili, “Gözümüz Gibi Bakıyoruz” kampanyasıyla, zeytinyağını yıllardır ne kadar büyük bir özenle ürettiklerinin altını çiziyor. Komili’nin “140 yıldır gözümüz gibi bakıyoruz” dediği reklam filminde, dede ve torunun katıldığı zeytin hasadı anlatılırken, kaliteli zeytinyağı için uzmanlar tarafından yapılan kontrolün önemi vurgulanıyor. ‘Ölmez ağaç’ denilen zeytin ağacının insanlığa armağanı zeytinyağını, 140 yıldır büyük özen ve titizlikle sofralara ulaştıran Komili, en üst düzey kalitesinin arkasında her aşamada uzmanlar tarafından yapılan kontrollerin olduğunu reklam kampanyasında tüketicilerine anlatıyor. Komili Türkiye Gıda Direktörü Erman Erol Temel Gıda Maddeleri Kategorisi'nde gümüş ödül aldıkları ‘Gözümüz Gibi Bakıyoruz’  kampanyasıyla ilgili şunları söyledi: ‘’Türkiye’de ilk defa bir reklam kampanyasıyla zeytinyağında kalitenin ne kadar önemli olduğuna dikkat çektik. Böylece tüketicileri her zaman iyi zeytinyağına ulaşmak için hangi soruları sorması gerektiği konusunda bilgilendirmek istedik. Başarılı sonuçlar aldığımız kampanyamız yeni dönemde de bu iletişim stratejisiyle devam edecek’’

Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler’in jüri başkanlığını üstlendiği, toplamda 17 kişilik jürinin yer aldığı törende, reklam sektörünün en’leri ödüllendirildi. Effie Türkiye’de kampanyalar; sektörün önde gelen isimleri, akademisyenler ve profesyonel marka yöneticilerinin oluşturduğu 17 kişilik jüri tarafından değerlendirildi.

Reklamın künyesi:

Reklam veren: Komili
Reklam Ajansı: KARPAT
Prodüksiyon Şirketi: Böcek Yapım
Yönetmen: Ali Taner Baltacı
Post Prodüksiyon: Sinefekt

BANDIRMA GERÇEK 12-05-2019 EDİT. MEHMET LEVENTOĞLU