Korkmayın Zalimin Zülmünden

KORKMAYIN ZALİMİN ZULMÜNDEN.    

 Yol kesen eşkıyayı saygı duyurur kendini kuzu postuna bürümüş kurtlar.

Kaygısı topluma insanlığa birşey taşımak olanların önünü kesen demokratlığın demokrasinin yılmaz savunucusu olanların kuzu postuna bürünen kurtlardan ne farkı var? Bunlar ki bilgilenmekten korkar lar. Etrafında kör karanlığından şikayet ederler ama ışığının anahtarının ellerinde olmalarını isterler.Çevirdikleri tüm entrikaları başkalarına yaftalarlar.Her halukarda mağduru oynarlar.Koydukları hedeflere ulaşmak için her yol mübahtır.Dillerinden düşürmedikleri emek en yüce değerdir.Ama ekmekle oynamak insanları iaşesiyle terbiye etmek vazgeçilmez yöntemleridir. Her alan bir mukabil emirlerinde iktisaplarında kontrollerinde olmalıdır.İnanç temelleri ona mensup olanlar bu girdabın arka bahçesi olmazsa olmaz.Methiyeler kendilerine dizilmelidir.Bu alandan toplanacak bir miras parsa varsa mirasyedi olarak bunlara düşer doğal olarak temsilcileride onlardır.Onlar bu işi o kadar normalleştirmiştir ki mirası çocuklarına devrederler.Kentte bişey yapılacaksa Menşei kendilerinden olmadan patent eksikliğinden hükümsüzdür. Dışarıdan kente gelip gelmeyecekleriyle ilgili müdahale etmek doğal haklarıdır.

               Sosyal ilişkiler nasıl yürüyecek kim kimi sosyal medyada like layacak.Kiminle resim çekilecek kim kimle iş yapabilecek,hatta cenazenin kalktığı ortamda bile kim kimin yanında olmamalının kararı onlara ait olacak.Yönetsel kurullar nasıl oluşacak bunlar hangi çerçevede oluşacak kararları ne olacak bunlar tarafından belirlenir.Bununla kalınsa iyide güya muhalefette bunlardır.Muhalefeti onlar oluşturmazsa mazallah ya hakiki bir iradi muhalefet doğarsa def edilebilirmi? Doğru temelde bir araya gelmiş bireylere topluluklara hangi abiler operasyonlarda görevlendirilecek bunlar karar verir.Basit fikir ayrılıkları ayrışmaya nasıl dönüşecek bu derinleşmede insan ilişkileri nasıl yönetilecek.İnsanların gerçeklikleri nasıl fırsata çevirilecek tercih yapmak zorunda bırakılacak.Nasıl kapı kulu bırakılıp desteģe mahkum edilecek.Bunların uzmanlık alanına girer.Kendi planlama ları dışındakiler ve farklı şeyleri savunanlar nasıl itibarsızlandırılacak tahakkümüyetindeki avanelerle birlikte bu nasıl tesis edilmeli?Hiç akla gelmeyecek yöntem ve kurgularla  tarumar etmekten hiç gocunmazlar.Ar duymazlar,hatta iş bilir  strateji ve meziyet sayar lar. Hedeflerine oturttuklarıyla toplum içinde sarma dolaş olmanın alicenap hümanist bir portre sergilemenin itibarlı uyumlu kimliğe kattığından geri durmazlar.Her türlü yaptıklarınında alkışını almadan da edemezler.    

           Dertleri hiçbir zaman emek,halk,toplum, kent olmamıştır.Ben merkezli iç dünyalarının ağızdaki sloganına döner bu değerler.Bide temiz saf iyiniyetlerde kabul gördümü bu gizlenmiş kirlilik aklandı paklandı bile mütemadiyen.  

           Hayatımda belki de samimiyetle etmediğim kadar yemin ederim ki bu yukarıda saymakla bitmeyecek kimsenin vicdanında kabul görmeyen erdemli insanların kabul göstermediklerini VALLAHİ DE BİLLAHİDE BEN YAPMADIM.  Onlar yine üstünden toz silkeler gibi bunları üzerine almasalarda vicdanlarındaki lekelerle aramızda yaşamaya devam edecekler.Taki toplumun bu hesaplaşma ları yapacak reaksiyonu oluşana  değin.

AYDIN AKBAL - 25-02-2019 BANDIRMA