Korku!

KORKU!

Zaman gelecek,yıllardan beri uygulanmakta olan 'Açık öğretim' modelini 'UZAKTAN EĞİTİM!' projesi olarak yapılan uygulamada  süreklilik kazanılacak. Bu sistemin yaygınlaşması ile devletimiz ,okul yapmaktan, öğrenci yurdu yapmaktan, öğrencilere kredi ve burs   vermekten kurtulacağı gibi,binlerce öğretmene maaş vermekten de kurtulacaktır. Bu konuda bir başka önemli detey da, şimdiye dek  yapılmış olan eğitim kurumlarını satarak,ülke ekonomisini şaha kaldıracaktır!

Zaman gelecek,en küçük olumsuzlukta düşüşe geçen borsayı  kaldıracak,artçı deprem  gibi sirtaki oynayan 'DOLAR'  denilen gayri milli paranın  canına okumak için, beş on yıl içerisinde yerli ve milli paramızın kullanımına da son verecek!

Alış veriş aracı olarak, 'KIZIL DERİLİ' yöntemi kullanıacak.Yani takas sistemi gelecek.Bu sisteme göre,cep telefonlarına kontür yüklemesine benzer,herkesin maaşı veya aylık geliri oranında özel para yüklü kartlar verilecektir.Böylece, 'ELİN KİRİ !'lakaplı paradan kurtulmuş olacağız!

Bu 'KORONA VİRÜSÜ!'nün en büyük biyolojik etkisi, ülke insanımın öpüşmesi ve birbirine sarılmasına engel çıkarmasıdır! İşte bu sarılamama yüzünden eşler arasındaki kavgaları es   geçip,bu dramatik olayın diğer yönü  ülke nüfusunun artmasını NEGATİF hale getirmesidir!  Yetkililere göre en büyük sorun budur...

Yetkililer, bu sorunu suriyeli  mültecilerle halletmeyi düşünse de , muhalefet bunun yeterli olmayacağını dile getirerek,gerekli önlemlerin alınması için acilen liderler toplantısı yapılmasını önermektedir!

Çılgın bir teknolojik yarış...Globalizmin meydana getirdiği problemlerin,hazırlıksız ve şaşkın yakaladığı insanoğlunun kaygı duyması doğaldır.Aslında 'KORONA VİRİSÜ' nün;BİYOLOJİK SAVAŞ olduğu ve bunun  ölümlerinin eşliğinde, gelişmekte olan ülkelerin  ekonomisini felç etme eylemlerinden biri olduğunu düşünmeme rağmen, yazıma ironi süsü vererek, sizlerin korkularını azaltmak istedim.

Bizler ne dersek diyelim, sizler bu BİYOLOJİK SAVAŞTAN  galip gelmek için, tedbiri elden bırakmayın...

Yaşar Kırbıyık
Bandırma-