'İş kuracağım' diyene büyük destek

 

Mustafakemalpaşa Belediyesi, yeni istihdam alanları oluşturmak ve genç girişimcilerin kendi  iş yerlerini açmalarını teşvik etmek amacıyla sürdürdüğü sosyal sorumluluk çalışmalarına hızla devam ediyor.
Yeni yılla birlikte iş kurma hayallerini gerçekleştirmek isteyen 30 girişimci, Mustafakemalpaşa Belediyesi'nin KOSGEB ile imzaladığı protokol çerçevesinde yürütülen Uygulamalı Girişimcilik Destek Programı'na katılarak sertifikalarını aldı.
Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen iki haftalık eğitimde girişimci adaylarına; iş fikri geliştirme, iş planı hazırlama ve temel işletmecilik bilgileri verildi. 
KOSGEB uzmanı Tufan Ata Türkyılmaz tarafında verilen uygulamalı eğitimlere katılarak kursiyerlere destek veren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, girişimci adaylarının 50 bin TL hibe, 100 bin TL 30 ay geri ödemesiz ve faizsiz kredi desteğinden yararlanabileceğini söyledi. 
Üretimin arttırılarak istihdam oluşturulmasına önem verdiklerini dile getiren Başkan Kurtulan; " Mustafakemalpaşa'da iş kurmak ve farklı fikirlerle yeni projelere imza atmak isteyen girişimciler görmek istiyoruz. Bu konuda girişimcilere her türlü desteği vermeye hazırız. KOSGEB ile güzel bir işbirliği gerçekleştirdik. Eğitimler sonunda girişimci adayları kendi fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazandılar. Özellikle bu eğitimlere katılan kursiyerlerimizin yarısının kadın girişimcilerden oluşması ayrı bir mutluluk. Kadınlar eliyle üretime katılımının artması bizleri umutlandırıyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlerin yakın bir zamanda iş yerlerini açacaklarına inanıyorum" dedi.