Lübnanlı Tohum Firması,Tesis Kurmak İçin Karacabey'de

Lübnanlı tohum firması, Karacabey’e tesis kurmak için kolları sıvadı

Tarımsal üretimde Türkiye’nin önde gelen bölgelerinden biri olan Karacabey, tarımsal üreticilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Lübnan asıllı Rayal Tarım, Karacabey’de mısır ve ayçiçek tohumu üretmek için girişimlerde bulundu. Firma yöneticileri ile makamında görüşen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, yatırımdan dolayı oldukça mutlu olduğunu söyledi.

Karacabey’deki tarımsal faaliyetleri daha da iyileştirmek adına yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Özkan, “Yaşananlar Karacabey için oldukça sevindirici. Bu durum ilçemiz istihdamı ve bölgemiz ekonomisi için güzel olacak” dedi.

Daha önce Japon bir tohum firmasının Karacabey’e yatırım için girişimde bulunmasının ardından, bu kez de Lübnan asıllı Rayal Tarım ilçede mısır ve ayçiçek tohumu üretmek için kolları sıvadı.

Rayal Tarım Yöneticisi Rashid Ayoubi ile Yatırım Danışmanı Aydın Öztürk, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile makamında bir araya geldi. Ziyarette konuşan Özkan, ilçenin gelişimi adına çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Özkan, 3T formülüyle özetlenen tarım, turizm ve teknoloji faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunarak, “3T formülümüz içerisinde teknolojinin önemli bir yeri var. Son günlerde ardı ardına aldığımız haberler ile amacımıza ulaşmamızın mutluluğunu yaşıyoruz. Tarımı teknoloji ile destekleyen bir ilçe olduk. Çağımızın yadsınamaz gerçeği teknoloji ile bölgemizin mutlak değeri tarımın bir arada gelişmesi bizleri çok mutlu ediyor. Tarıma dayalı teknolojinin de adresi olacağız” dedi.

İstihdam ve ekonomi için önemli gelişme

Geçtiğimiz günlerde bir Japon firması ile de görüşmelerin başladığını dile getiren Özkan, ilçeye yatırım gelmesinden dolayı oldukça gurur duyduğunu kaydetti. Özkan, Rayal Tarım’ın da Kararabey’de olmasından dolayı mutlu olduğuna vurgu yaparak, “Bu durum Karacabey için oldukça sevindirici gelişme. Yaşananlar ilçemiz istihdamı ve bölgemiz ekonomisi için güzel olacak” diye konuştu.

Karacabey’deki tarımsal faaliyetleri daha da iyileştirmek adına yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Özkan, bu tür firmaların daha da çoğalmasıyla ilçenin tarımsal üretimde Türkiye’nin öncüsü haline geleceğine dikkat çekti.

Gerekli izinlerimizi aldık

Karacabey’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Yatırım Danışmanı Aydın Öztürk de, “Bu bölgede yatırım yapmak istiyoruz. Kuracağımız tesis yaklaşık 100 kişilik bir istihdam sağlayacak. Bununla ilgili Bakanlıktan gerekli izinleri aldık" dedi.

Bandırma Gerçek