Mahir Çayan'ı Ölü Ele Geçiren Emekli Albay'a Suikast Teşebbüsü

Mahir Çayan'ı öldüren ve İbrahim Kaypakkaya'yı yaralı yakalayan ve güvenlik nedeniyle kimlik değiştiren  emekli Albay'a  ve birlikte yürüdüğü eşine suikast teşebbüsü.

İstanbul Beşiktaş Balmumcu Mahallesi Şakir Kesebir Caddesi'nde bulunan Jandarma Bölge Komutanlığı önünde emekli Albay Çetin Oğuz (67) ve eşi Asuman Oğuz (66), motosikletli saldırgan tarafından silahla vuruldu. Suikaste uğrayarak ağır yaralanan   Albayın Mahir Çayan ve arkadaşlarını öldüren ve İbrahim Kaypakkaya'yı yaralı olarak yakalayan Albay Fehmi Altınbilek olduğu iddiaa ediliyor.

Alınan bilgiye göre, Şakir Kesebir Caddesi'ndeki İstanbul Jandarma Bölge Komutanlığı Nizamiyesi'nden yürüyerek çıkan Albay Çetin Oğuz (67) ve eşi Asuman Oğuz (66), motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda yaralanan Oğuz ve eşi, Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı. Karnından yaralanan emekli Albay Oğuz'un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Ekipler, olayın yaşandığı caddeyi trafiği kapatarak bölgede inceleme yaptı. Polis, motosikletle olay yerinden kaçan 2 şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. 

bandırma gerçek haber servisi. ml