Manyas Gölünde Balık Ağlarını Çalan Şahıs Yakalandı

BALIK AĞI HIRSIZI KISKIVRAK YAKALANDI

Bandırma İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat eden ve balıkçılık yapan M.K. isimli şahıs Manyas gölü kenarında bulunan 1700 metre (17 takım) balık ağının kimliği belirsiz şahıs/şahıslar tarafından çalındığını beyan ederek şikâyette bulunmuştur.

Olayın öğrenilmesini müteakip Manyas gölü kenarında yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda olayla ilgili herhangi bir iz ve emareye rastlanılmamıştır.

Çevrede yapılan araştırma ve istihbarî çalışmalar sırasında Kırmızı renkli Renault Megan II marka bir aracın olay bölgesinde dolaştığı ve şüpheli hareketler sergilediğine yönelik bilgi elde edilmiştir.

Aracın renginden ve markasından yola çıkılarak yapılan araştırmalar sonucunda olay yeri civarında görülen aracın F.D. isimli şahsa ait olduğu ve ……. İsimli işletmede çalıştığı tespit edilmiştir.

F.D. isimli şüpheli …….. isimli işletmede yakalanmış olup, çalınan 1.700 metre (17 takım)  balık ağı Bandırma ilçesi Bereketli mahallesinde Manyas gölü kenarında F.D. isimli şahıs tarafından saklandığı ağaçlık alan içerisinde bulunarak muhafaza altına alınmış ve Cumhuriyet Savcısının talimatıyla M.K. isimli şahsa teslim edilmiştir.

Adli makamların talimatıyla bu olayla ilgili olarak F.D. isimli şüpheli hakkında yasal işlem başlatılmıştır.

BANDIRMA GERÇEK - Balıkesir Valiliği 09-03-2019