Manyas Kuşba Mahallesinde büyük sevinç yaşanıyor.

Genelkurmay Başkanlığına atanan Orgeneral Hulusi Akar'ın yakın akrabalarının yaşadığı Manyas ilçesinde büyük sevinç yaşanıyor.
 
Akar'ın Genelkurmay Başkanlığına atanmasının ardından, Manyas'a 7 kilometre uzaklıktaki 30 haneli Kubaş Mahallesi'nde yaşayan hala ve amca oğulları, kutlamaları kabul ediyor. Akar'ın yakınları, mahalle ve civar yerleşim birimlerinden birkaç gündür tebrik ziyaretleri aldıkları için yoğun günler geçiriyor.
 Akar'ın babası İbrahim Akar'ın Manyas'ın Çataltepe Mahallesi'nde doğup büyüdüğünü, 1940'lı yıllarda vatani görevini yapmak için Kayseri'ye gittiğini anlatarak, orada evlendiğini ve Kayseri'ye yerleştiğini söyledi.

Daha sonra Hulusi Akar'ın dedesi Ali Akar'ın ailesi ile Çataltepe'ye komşu olan Kubaş Mahallesi'ne yerleştiğini ifade eden Gündoğan, şöyle konuştu:

"Hulusi Akar, benim öz dayımın oğlu, kendisi ile yüz yüze en son birkaç yıl önce görüştük. Bana emekli olduktan sonra Kubaş'a yerleşmeyi düşündüğünü söyledi, kendisine bir arsa bakmamızı istedi. Ben de 'sizin isteğiniz o olsun ben kendi arsamı bile veririm' dedim. Aramız da böyle bir sohbet geçti. Sadece akrabaları olarak bizim aramızda değil mahallemizde sevinç yaşanıyor. Dayımın oğlunun Genelkurmay Başkanı olmasından çok mutlu ve gururluyum, Allah utandırmasın. Hulusi Akar'ın çerçevelenmiş üniformalı fotoğrafı yıllardır evimizin en üst köşesinde durur."

Kubaş'ta oturan ve süt toplama merkezinde çalışan amcasının oğlu Sadettin Akar ise babasının altı kardeş olduğunu belirterek, "En büyükleri Genelkurmay Başkanımızın babası İbrahim amcam. İki kız, dört erkek kardeşlermiş, bugün hiçbiri yaşamıyor. Dedemiz Ali ve babaannemiz Emine Akar'ın mezarları Kubaş'ta. Akar, bazen dedesinin mezarını ziyaret için gelirdi. Hulusi ağabeyimin Genelkurmay Başkanı olmasından çok gurur duyduk. Kendisi bizim ve köyümüzün gururu oldu" dedi.