Mauri Maya'da İş Güvenliğine Tam Not

 

Kazasız Belasız 365 gün

1988 yılından bu yana uzman teknik kadroları ile ve en iyi modern teknolojileri kullanarak dünya standartlarında yüksek aktiviteli ekmek mayası üreten Mauri Maya "Sıfır İş Kazası" hedefini gerçekleştirmeler üzerine yönerticiler ve  fabrika çalışanları ile birlikte düzenlediği etkinlikte kutladı. 
Yüzün üzerinde çalışanın katıldığı etkinlikte söz alan İş Güvenliği Uzmanı Onat Kömürcü yaptığı konuşmada, iş güvenliği konusunun Mauri Maya bünyesinde hayati önem taşıdığını , her şeyden önce, iş güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmaların üretim süreçlerinin doğal ve ayrılmaz bir parçası olarak gördüklerini belirtti.
İş güvenliği bilinç düzeyine sahip olunması adına gösterdikleri çabanın karşılığını almaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Kömürcü, "Bu mutlu günümüzde birlikte çalıştığımız tüm mesai arkadaşlarımıza özverili ve emniyetli şekilde çalıştıkları için teşekkür ediyoruz" dedi. 
Yapmış oldukları iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarında asıl amaçlarının çalışanların ailelerinin yanına her gün sağlıklı bir şekilde dönmesinin sağlanması olduğunu belirten Kömürcü, bu emniyetli çalışma ortamının sağlanması için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti. Kömürcü, "Aslında bir sonraki amacımız emniyetli çalışma ortamını sadece tesisimizde değil, çalışanlarımızın aileleriyle birlikte kendi evlerinde de sağlanmasına katkıda bulunmaktadır." dedi. 
Bu amacın parçası olarak da çalışanlarına evlerinde aileleri ile birlikte güvenlik bilinci içerisinde emniyetli bir ortam yaratabilmesi amacıyla afet çantası dağıtan Mauri Maya yönetimi, çalışanları ile birlikte yeni yılı ve kazasız belasız geçen 365 günü pasta keserek kutladı.
Pastayı, genel müdürleri ile birlikte, en eski çalışanlar ve en yeni çalışanlar kestiler. 
 

M.Leventoğlu- BG