Mehmet Doğan Açıkladı;Yeni Cihazlar Vatandaşın Hizmetine Girdi

İlçe Sağlık Merkezine alınan yeni mamografi cihazı ile Verem Savaş Derneğine alınan son sistem röntgen cihazı Devlet Hastanesinde oluşan birikime son verecek.

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan İlçe sağlık Merkezini ziyaret ederek yani cihazlar hakkında İlçe Sağlık Müdürü Başak Şen Ilgaz’dan bilgi aldı. Devlet Hastanesinde mamografi cihazının tek olduğunu ifade eden Mehmet Doğan “ Bu nedenle bu noktada sıkışıklık oluyordu. İlçemize kazandırılan yeni Mamografi cihazı ile artık İlçe Sağlık Merkezinde taramalar gerçekleşebilecek.

Verem Savaş Derneğinde bulunan röntgen cihazımız eskimişti ve sık arızalanıyordu. Gelen yeni cihazımız son sistem bir cihazdır. Yeni kurulan röntgen cihazımızın birkaç gün içinde lisanları da gelecek. Bunun ardından çekimlere başlayacaktır.”

Sağlık sektöründeki eksikliklerin tamamlanması adına çalışmalara devam ettiklerini belirten Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan “ Sağlık konusunda İlçe sağlık Müdürümüz Başak Şen Ilgaz Hanımla istişare halindeyiz. İhtiyaç duyulan eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Devlet Hastanesi laboratuvarındaki sıkışıklığı çözmek için İlçe sağlık Merkezimize yeni bir laboratuvar kurduk. Bundan sonra Aile hekimlerinde alınan numunelerin tahlilleri İlçe Sağlık Merkezindeki yeni laboratuvarla yapılacak. Böylece Devlet Hastanesindeki yükü azaltmış olacağız. “ dedi.

BANDIRMA GERÇEK \Edit : Berkan Kozan