Mehmet Doğan "Bandırma Belediyesi 500 Kişinin Çalışacağı Yatırımı Engelliyor"

DOĞAN: BANDIRMA BELEDİYESİ 500 KİŞİLİK İSTİHDAMA ENGEL OLMAYA MI ÇALIŞIYOR?

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan Bandırma’da 500 Kişilik Personel alımı yapacak bir kuruluşun Bandırma Belediyesi’nin yerini kiralamak istediğini ancak Belediye’nin yeri bu firmaya vermekten kaçındığını belirtti. Doğan sözlerine şu şekilde devam etti;

DOĞAN; “Bandırma’da önemsediğimiz konulardan bir tanesi de iş sıkıntısı, işsizlik ve istihdam dır. Çok şükür ki Devletimizin sağladığı desteklemeler ile birlikte şehrimizdeki işsizlik oranı düşük seviyelerde seyrediyor.  Ancak biz yine de şehrimize yapılacak yatırımlar, açılacak yeni fabrikalar ve istihdam sağlayacak işletmeleri girişimlerimiz ile birlikte şehrimize çekmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Bandırma’da Çağrı Merkezi açarak 500 Kişilik personel alımı yapacak olan bir firma şehrimizde belirli şartları sağlayan bir yer kiralayarak Çağrı Merkezi kurmak istedi. Araştırmalarımız sonucunda Firma, Bandırma Belediyesinin firmaya uygun bir mülkünün olduğunu ve burayı değerinde kiralamak istediklerini belirttiler. Ancak son ana kadar olumlu giden karşılıklı görüşmeler neticesinde son anda Belediye bu firmaya yeri vermekten vazgeçti ve belki de çok daha düşük bir kira bedeli ile 10-15 kişi personeli olan farklı bir firmaya kiraladı.

Böyle olunca işletmenin açılışı ve 500 Kişilik Personel istihdam süreci uzamış, ertelenmiş oldu. Halkımızın nezninde Bandırma Belediye’sine sormak istiyorum 500 Kişinin ekmek kapısı olacak bir yeri neden bu firmaya kiralamak yerine 10-15 kişinin çalışacağı bir firmaya kiraladınız? Arka planda farklı bir çıkar mı söz konusu? Halkımızın tüm bu detayları şeffaf Belediyecilik anlayışı çerçevesinde bilmesi gerekiyor.” dedi.

07-04-2021/